Jõgevamaa sai maakondadest kõige vähem struktuurivahendite toetusraha


LINAKORISTUS
Linakoristus Jõgevamaal Puurmani vallas.Foto: Raivo Tasso

Struktuurivahendite maakondliku jaotuse järgi sai Jõgevamaa aastatel 2007-2013 kõige vähem raha ühe elaniku kohta – 1658 eurot. Võrdluseks: naabritel Järvamaal oli see summa 3555 eurot.

Praxise ja Centari mõjuanalüüsist selgunud numbrid meie maakonna inimestele rõõmu ei valmistanud. Rahandusministeeriumi tellitud töö annab hinnangu perioodi 2007–2013 struktuurivahendite rakendamise mõju kohta riigi regionaalarengu eesmärkide saavutamisele.

SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (JAEK) juhataja ja ettevõtluskonsultant Marve Millend ütles, et Jõgevamaa eristub teistest maakondadest põllumajandussektori ja metsanduse kõrge osatähtsuse poolest.

“Tõepoolest, struktuurivahendite toetuste mahu poolest elaniku kohta on Jõgevamaa maakondade hulgas viimasel kohal, aga arvestades põllumajandusele PRIA poolt jagatud toetustega, tõuseb meie maakond seitsmendale kohale. Aastatel 2007-2013 maksti Jõgevamaal PRIA kaudu toetusi 2287 eurot elaniku kohta. See asjaolu aitab tõsta Jõgevamaa kohta eurorahade kasutamisel pisut kõrgemale. Oleme kasutatud eurorahasid tagasihoidlikult ja pigem selliseid toetusi, mis mõeldud põllumajandusele ja maaelu arendamisele,” märkis Millend.

Loe edasi Vooremaast.