Jõhvi endise vallavanema kriminaalasjas pole poole aastaga eriti midagi uuritud

 (6)
Inna Ombler, Riigiprokuratuur
Foto: Ilmar Saabas

Kuigi prokuratuur alustas kriminaalasja Jõhvi endise vallavanema Tauno Võhmari tegevuse uurimiseks umbes samal ajal kui Allan Männi ja Märt Maritsa suhtes, pole uurijad Võhmari asja uurimises olnud nii usinad kui Männi-Maritsa puhul.

Kui kaitsepolitsei ametnikud tänavu 18. juunil Iisaku vallas Tärivere külas elava endise Jõhvi vallavalitsuse liikme Märt Maritsa maja läbi otsisid, võeti kaasa kõikvõimalikke dokumente, ka neid, mis ei tohiks asjasse puutuda. Ent ühte dokumenti siiski kaasa ei võetud. Justkui demonstratiivselt jäeti see Maritsa kirjutuslaua servale. See oli koopia riigiprokuratuuri määrusest kriminaalasja alustamiseks Tauno Võhmari tegevuse uurimiseks, mis allkirjastati juba 1. juunil, kaks ja pool nädalat enne seda, kui ettevõtja Allan Mänd ning endine vallavalitsuse liige Märt Marits kinni peeti.

Sellel määrusel oli otsene seos Allan Männiga, sest tema oli üks nendest, kes allkirjastas prokuratuurile esitatud avalduse kriminaalasja alustamiseks Tauno Võhmari tegevuse uurimiseks.

Avaldusel, mis esitati Viru ringkonnaprokuratuurile tänavu 26. veebruaril, seisid lisaks Männile veel koalitsiooni liikmete Kaarel Pürgi, Niina Neglasoni ning Teet Enoki allkirjad. Avaldajad taotlesid kriminaalmenetluse algatamist karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis näeb ette vastutust usalduse kuritarvitamise eest.

Loe edasi Põhjarannikust.