Juuru vallavolikogu avaldas toetust Saku vallavolikogu pöördumisele pagulaste suhtes

 (44)
Vao pagulaskeskus
Vao pagulaskeskusesFoto: Priit Simson

Eile, 25. juunil toimunud Juuru vallavolikogu koosolekul avaldati toetust 18. juunil Saku vallavolikogu vabariigi valitsusele saadetud pagulaste teemat puudutavale pöördumisele.

Juuru vallavolikogu otsuses, mis on vastu võetud seitsme poolthäälega, öeldakse: „Juuru vallavolikogu jagab Saku vallavolikogu muret suure hulga Lõuna-Euroopasse saabunud illegaalidest sisserändajate võimaliku jaotamise pärast Eesti omavalitsuste vahel ning toetab ühehäälselt Saku vallavolikogu seisukohta, et vabariigi valitsus annaks olukorrale adekvaatse hinnangu. Meie üksmeelne tahe on, et valitsus keelduks täielikult teistesse Euroopa riikidesse saabunud illegaal­sete immigrantide Eestisse toomisest.“
Volikogu otsusele on alla kirjutanud volikogu esimees Sirje Endre. Volikogu seisukohta on toetanud ka Juuru vallavanem Margus Jaanson, kes on avaldanud muret sellepärast, et otsuseid, ka üleriigiliselt väga olulisi ning rahva käekäiku mõjutavaid otsuseid, tehakse tihti omavalitsustega eelnevalt arutamata. Täpselt samuti on omavalitsustega läbi arutamata pagulaste teema.

Loe pikemalt 26. juuni Raplamaa Sõnumitest