Kajar Lember sai Tartu abilinnapeaks, Jüri Morozov riigikogu liikmeks

 (2)
Kajar Lember
Kajar LemberFoto: Martin Dremljuga

Möödunud nädalal alustasid avalikus sektoris juhirollis olevad ja aktiivselt ühiskonnaelus osalevad jõgevamaalased tööd uutel ametikohtadel. Seoses Reformierakonna, Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna koalitsiooni moodustamisega sai senisest riigikogu liikmest, sotsiaaldemokraat Kajar Lemberist Tartu abilinnapea. Tema asemel pääses riigikokku kauaaegne Saare vallavanem Jüri Morozov, kirjutab Vooremaa.

Kajar Lember hakkab Tartus tegelema rahanduse ning ettevõtlusega. Tema esimeseks tõsisemaks “tuleprooviks” on Tartu linna 2014. aasta eelarve koostamine ning volikogule esitamine.

Lember ütles, et soovis riigikogust lahkuda sellepärast, et opositsioonis olles pole seal võimalik midagi ära teha. “Olen tegutseja ning soovin olla aktiivne,” tunnistas ta.

Kolmapäeval riigikogus vande andnud ning kohe ööistungile jäänud Morozov märkis, et oli kogu aeg arvestanud sellega, et riigikogu koosseisus võivad tulla muudatused. "Olin esimene asendusliige valimisringkonnas ja teine asendusliige üleriigiliselt kompensatsioonimandaatide alusel määratud asendusliikmete nimekirjas. Muudatus on minu jaoks kindlasti oluline, sest töökoht asub kodust eemal ja töö iseloom senisest erinev," nentis ta.

Loe pikemalt Vooremaast.