Kas juuste kasvu saab tõepoolest ergutada?

 (4)
Suvised soengud
JuuksedFoto: Andres Putting

Juuste väljalangemise vastu saab võidelda ja elutuna näivaid juukseid turgutada nii seespidiselt läbi õige toitumise ning vitamiinide ja mineraalainete abil, aga ka välispidiselt, kasutades spetsiaalseid seerumeid, maske, šampoone ja palsameid. Nõu annab Apotheka apteeker Kerli Valge.

Juuste olukord sõltub eelkõige organismi üldisest seisukorrast, eluviisidest, toitumisest ja üldisest elustiilist. Juuste, küünte ja naha jaoks on olulisimad B grupi vitamiinid. B2 vitamiin annab juustele terve väljanägemise, selle puudusel muutuvad juuksejuured rasvaseks, juukseotsad aga kuivaks ning suureneb juuste väljalangemine.

B3 vitamiin vastutab pigmendi sünteesimise eest juustes, B6 vitamiin ennetab naha kuivamist ja sellega kaasnevat peanaha sügelust, B7 vitamiin ehk biotiin on oluline naharakkude pidevaks uuenemiseks ning aitab säilitada juuste normaalset struktuuri. B10 vitamiin kiirendab juuste kasvu ja aitab säilitada nende loomulikku värvi. Peamised B grupi vitamiinide allikad on liha, kala, muna, spinat, spargel, lillkapsas, kaunviljad, kartul, tatar, õllepärm, pähklid ja seemned, piimatooted.

Loe edasi Lõunaeestlasest.