Kas olümpiavõitja Jaak Uudmäe identiteedi varastanud isik jääbki mõistatuseks?


Esimese e-residendi kaardi üleandmine Edward Lucasele
ID-kaartFoto: Heiki Rebane

Möödunud nädalal lahvatas meedias skandaal, kui ajalehes Tartu Ekspress ilmus lugu Reio Lauritsast, kes kandideerib Eesti Olümpiakomitee presidendiks. Muuhulgas seadusesilmadega vägikaika vedamise ning kanepipropagandaga silma paistnud Laurits teatas leheveergudel, et tema kandidatuuri toetab ka olüpiavõitja Jaak Uudmäe.

Tõepoolest sisaldas lugu kiitvat kommentaari Lauritsa kohta, mille väidetavalt andis ajakirjanikule Jaak Uudmäe. Selgus, et Tartu Ekspressi ajakirjanik ei vestelnud tegelikult aga mitte Jaak Uudmäega, vaid kellegi teisega, kes esines Jaak Uudmäe nime all.

Tänane Tartu Ekspress vabandab eksituse pärast ja kirjutab, et kui Jaak Uudmäe identiteedivarguse kaebusega politsei poolde pöörduda ei plaani, puudub ka ajalehel võimalus salapärasele liba-Uudmäele jälile jõuda, välja arvatud juhul, kui keegi lugejatest suudab lindistuse põhjal ta tuvastada.

„Kahjuks ei saa kolmas isik esitada avaldust identiteedi väärkasutamise kohta,“ vastas Tartu Ekspressi päringule Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Peitel. „Veel enam, kui isik ise keeldub sellest.“

Loe pikemalt ja kuula skandaalset lindistust Tartu Ekspressi kodulehel.