Kas tõesti kiusab hambaarst Annelinna pensionäri nii päeval kui ööl?

 (43)
Hambaarst Külli Antalainen
Hambaarsti töövahendidFoto: MARI LUUD

Anne tänava paneelmaja viiendalt korruselt alla jõudmine valmistab 78-aastasele Sadovale sügavaid raskuseid. Minna aga tuleb, sest keldris paikneb vanaproua suurim vaenlane, samas majas asuvat hambaravikliinikut toitev kompressor, mille müra naist uueks tegusaks päevaks välja puhata ei lase.

“Öö läbi karjub: uou-uou-uou,” kirjeldas Sadova müraallikat endale omaselt värvikal viisil, lisades, et oleks valmis kahjuliku seadme ka oma kätega tükkideks raiuma – kui vaid jõud üle käiks. Paraku eraldab teda sihtmärgist tabalukustatud uks ja vaatamata üleskutsetele ei soostu majanaabritest turskemad mehed seda ühisel jõul maha lõhkuma. Ühistu esinaine Maarika Muuligi tõdes, et teised elanikud pole sama probleemiga tema poole pöördunud.

Kaasvõitlejate puudumine ei vähenda Sadova võitlusvalmidust karvavõrdki. “Maja poolt ei tee mitte keegi mitte midagi. Kõik kardavad võidelda, aga mina ei karda midagi,” ägestus ta bravuurikalt rindu paljastades. Kusjuures paradoksaalsel kombel olevat puhkepäevadel rahulik, kuid juba esmaspäeviti algavat õudus taas. “Sel ajal, kui nad tööl on, kompressor ei tööta. Aga kui nad kell viis lõpetavad, hakkab kräunuma,” kurtis daam.

Loe edasi Tartu Ekspressist.