Keila kiriku uus kell jõudis koju

 (1)
Keila kiriku uus kell jõudis koju
Foto: Valdur Vacht

Saksamaal Frankfurdi lähistel Sinnis valatud Miikaeli kiriku uus kell jõudis kolmapäeval Keilasse.

3. augustil kell 11.40 kõlasid Miikaeli kiriku kellad, et tähistada uue kella saabumist kirikusse.Uue kirikukella saabumine ja transportimine kirikusaali oli uhke vaatepilt, mida ei näe iga inimpõlvegi jooksul. 426 aasta vanuses Rinkeri perefirmas valatud kellal on kujutatud peaingel Miikael, kelle jalge all lohena kujutatud kurjus, ingli tiibade varjus aga inimesed – kristlik kogudus. Kella alaserval on piiblisalm „Õndsad on need, keda õiguse pärast taga kiusatakse, sest nende päralt on taevariik“ (Mt 5:10).

Kella keskosale on valatud Keila linna vapp, samuti Rinkeri töökoja märk. Kella ülaosa uudis kroonib tekst: „EELK Miikaeli kogudus. AD 2016“. Uut kella on võimalik kõigil oma silmaga näha. „Esialgu jääb kell umbes kuuks ajaks kirikusaali kõigile vaadata. 21. augustil, kui kell 11.00 toimub kuld- ja hõbeleeripüha jumalateenistus, tahame uue kella eraldi pühitseda,“ ütles Keila Lehele Miikaeli koguduse õpetaja Marek Roots, kes ise ka kella pühitseb. Torni tõstetakse kell septembris. Seni tegeleb Toomas Mäeväli ülejäänud kellasüsteemi uuendamistöödega.

Kogu uuendatud kellasüsteemi pühitsemise jumalateenistus toimub mihklipäevajärgsel laupäeval, 1. oktoobril ja selle talituse viib läbi EELK peapiiskop Urmas Viilma.

Foto: Valdur Vacht