Keskerakond hülgab Elva võimuliidu

 (7)
Keskerakond hülgab Elva võimuliidu
keskerakondFoto: Andres Putting

Keskerakonna Tartumaa piirkonna juhatus toetas erakonna Elva linnavolikogu fraktsiooni otsust lahkuda koalitsioonist. Keskerakonna Elva volikogu liikmed on seisukohal, et oma valijate huvide eest saavad nad kujunenud olukorras paremini seista opositsioonis.

Koostöö koalitsioonis on osutunud ebaefektiivseks, sest Reformierakonna jõumeetoditel tehtud otsused ei arvesta piisavalt Elva elanike huvidega, teatas Keskerakonna Tartumaa piirkonna esimees Manuela Pihlap.

"Keskerakond on koalitsioonipartnerina teinud ettepanekuid ja püüdnud leida lahendusi nii linna prügi-, veemajanduse kui ka kultuuri ja avalike teenuste paremaks korralduseks, millega pole koalitsiooni siseselt arvestatud," ütles Keskerakonna Elva linnavolikogu liige Peeter Laasik.

Keskerakond on korduvalt juhtinud linnavalitsuse tähelepanu puudulikule vee- ja kanalisatsiooni ehitustöödele ning palunud linnal teostada omapoolset järelevalvet ehituse üle.

Keskerakonna linnavolikogu liikmed nõudsid resoluutselt ka KOIT-kavast vahendite taotlemist kultuurimaja ehitamiseks. "Vähese aktiivsuse tagajärjel on Elva linn jäänud kõrvale oluliste toetuste jagamisel, mistõttu on jäänud renoveerimata näiteks kultuurimaja," lisas Laasik.

Elva linna 17-liikmelisest volikogust on Reformierakonnal üheksa kohta. Keskerakond on esindatud kolme esindajaga, IRL-il on volikogus neli kohta ning rohelistel üks.