Keskerakond viskas erakonna vastu kandideerijad välja

 (145)
Maarahva Kongress
Foto: Marko Jakobi

Keskerakond viskas eile välja 70 inimest, kes kandideerivad mõne teise erakonna või valimisliidu ridades omavalitsustes, kus ka Keskerakond nimekirjaga väljas on.

Eile kogunenud Keskerakonna juhatus arutas muude küsimuste hulgas ka nende erakonna liikmete jätkamist Keskerakonna ridades, kes kandideerivad kohalikel valimistel valimisliidu või mõne teise erakonna nimekirjas ja seda omavalitsuses, kus Keskerakond oma nime all valimistel osaleb. Kokku otsustas juhatus Keskerakonnast välja arvata 70 inimest, teatas partei.

Inimesed arvati välja vastavalt Keskerakonna põhikirja punktile 2.4.2., mis kohustab erakonna liiget järgima erakonna programmilisi seisukohti ning erakonna nimel tehtud otsuseid ning punktile 2.4.5, mis kohustab erakonna liiget toetama erakonna valimiskampaaniat. Kõigi muudes nimekirjades kandideerinud keskerakondlaste osas paluti piirkondade seisukohti, mida juhatus oma otsuse tegemisel olulises osas ka arvestas.

“Need inimesed on teiste parteide ja ka valimisliitude nimekirjadesse minnes öelnud lahti Keskerakonna nende valimiste kampaania põhisõnumitest,” märkis peasekretär Priit Toobal, “selle asemel, et otsida ühiselt lahendusi tööpuuduse ja väljarände vähendamiseks ning hinnatõusude leevendamiseks, toetavad nad parempoolsete aetavat rahva kurnamispoliitikat või siis ajavad nad mingit oma asja isiklikest huvidest lähtuvalt.”

Juba 2012. aasta märtsikuus otsustasid Keskerakonna piirkondade juhid ühisnõupidamisel, et 2013. aasta kohaliku omavalitsuse volikogude valimistele minnakse vastu erakonna nimekirjades ning ei minda valimisliitude moodustamise teed.