Kevadel ilmus 600-leheküljeline raamat “Klaasipealinn Järvakandi. Järvakandi kant”


Kevadel ilmus 600-leheküljeline raamat “Klaasipealinn Järvakandi. Järvakandi kant”
Foto: Tanel Meos

Kevadel nägi MTÜ Järvakandi Arendusselts egiidi all trükivalgust mahukas üle kuuesajaleheküljeline kõvas köites ja värvitrükis raamat "Klaasipealinn Järvakandi. Järvakandi kant".

Raamat sisaldab nii läbi töötatud varem ilmunud materjale kui ka palju uut. Uued kirjutised on Järvakandi kandi loodusest, küladest, kesk- ja väikeettevõtlusest. Laia käsitlemist on leidnud spordilugu. Lugusid on kirjutanud kunagised spordikuulsused ise või on nendest kirja pandud mälestusi. Siin on esindatud Valve, Endel ja Oliver Puri, Dimitri Zvinev ja Jaan Mürk, Kalju Soosalu ja Ants Männik ning rida teisi Järvakandi spordilukku jälje jätnud isikuid. Kooli spordirajatiste ehitamisest on kirjutanud Jaan Viertek. Kultuurilugu täiendavad Tiiu Uugi ja Kadri Valneri lugu "Kuidas Järvakandis teatrit tehti", Anna Kaupi meenutused tegutsemisest kodutütrena 1930. aastatel ja Jaan Vierteki "Viisteist aastat viisivankrit, rütmirattad all" Sicana päevadest.

Raamatu väljaandmist on toetanud Raplamaa KOP, Raplamaa Arengufond, Kultuurkapitali Raplamaa Ekspertgrupp ja Järvakandi Vallavalitsus.

Raamatu võite osta aleviraamatukogust, kultuurihallist või klaasimuuseumist.