Kohtla-Järve linnavalitsus otsib metsaparki kaunistanud entusiasti

 (23)
Kooraste mõisa park
Foto on illustratiivne.Foto: Marko Jakobi

Kohtla-Järve metsaparki, kus armastavad jalutamas käia Põhja mikrorajooni elanikud, on tekkinud omaalgatuslikud väikesed puhkeplatsid: puust pingid, laud, sillake, võimlemiskang, lindude pesakastid ja oravate söögimajad. Kõige selle autor on kohalik entusiast, kelle eesnime teavad peaaegu kõik pargis jalutamas käivad inimesed. Tegemist on Viktori-nimelise mehega, kuid selle tagasihoidliku linnakodaniku perekonnanime ja aadressi ei ole linnajuhtidel ligi nädala aja jooksul teada saada õnnestunud.

Linnavalitsust teavitati parki tekkinud omaalgatuslikest puhkenurkadest möödunud nädalal, nende rajajat ei ole esialgu leitud. Kohapeal käidi küll ära, aga meest ennast seal ei kohatud. Möödakäijad osaksid nimetada vaid tema eesnime.

“Viktor käib siin sageli, ta tuleb siia rattaga,” ütles meile sel talvisel teisipäevahommikul vastu tulnud Aleksandra Morozova. “Ma rääkisin temaga. Ta ütles, et läks hiljuti pensionile, tal tekkis vaba aega ning nõnda otsustaski ta oma energiat millegi hea ja kasuliku tegemisele kulutada. Tundub, et ta teeb seda kogu hingest, ja korra järele vaatab ta ka − isegi prügikasti on ta meisterdanud, kotte vahetab ise ja viib need ka minema, mitte nagu mõningad, kes oma prügi metsa tassivad… Jalutama minnes võtame me nüüd alati kaasa seemneid lindudele ja pähkleid oravatele − nad on juba harjunud ning ootavad.”

Loe edasi Põhjarannikust.