Kohtla-Järve on endiselt linnapealt teenuste ostmiseks kulutanud hanget tegemata üle 100 000 euro

 (5)
Kohtla-Järve on endiselt linnapealt teenuste ostmiseks kulutanud hanget tegemata üle 100 000 euro
LepingFoto: Andres Putting

Kohtla-Järve linnavalitsus on sõlminud endise linnapea Jüri Kolloga alates 2011. aasta 1. jaanuarist mitmeid käsunduslepinguid, kinnitas linnapea Jevgeni Solovjov, vastates volikogu opositsionääri Eduard Odinetsi arupärimisele.

Solovjov märkis, et linnavalitsus on erisuguste teenuste osutamise eest rohkem kui nelja aasta jooksul maksnud Kollole iga kuu 1485 eurot ning lisaks tasunud sellega kaasnevad sotsiaalmaksud ja töötuskindlustusmaksud. Kui võtta arvesse, et sama skeemi järgi on Kollole tasu makstud viimase 50 kuu jooksul, siis on temalt teenuste ostmiseks linnaeelarvest kulutatud üle 100 000 euro.

Aasta tagasi rääkis Jüri Kollo Põhjarannikule, et ta on linnavalitsuses lepingulisel tööl. “Tegelen nii-öelda endise tsiviilkaitse küsimustega. Pean päästeametiga tegema koostööd, korraldama õppusi, valmistama nendeks ette pabereid. Käin kriisikomisjoni koosolekutel, lahendan linnaasutustele tehtud ettekirjutusi,” rääkis ta oma tööst.

Jevgeni Solovjov tunnistas, et nende teenuste ostmiseks, mida Kollo on viimastel aastatel osutanud, pole linnavalitsus hanget korraldanud. Linnapea sõnul ei olnud see vajalik, kuna Kollo osutatud teenused ei kuulu riigihangete klassifikaatori lisades loetletud teenuste hulka, mille puhul tuleb hange läbi viia.

Eduard Odinets ütles, et pole linnapea sellise vastusega sugugi rahul.

Loe edasi Põhjarannikust.