14. sept. said võistelda 4.-12. klassi õpilased.

Ilm oli mõlemal päeval väga ilus ja võistlusindu jagus kõigile. Võisteldi kaugushüppes, palliviskes, kuulitõukes, 60 m ning 400 m jooksus. Iga ala andis teatud punktid. Klasside lõikes tulid võitjateks järgmised õpilased:
4. kl. tüdrukutest Laura-Laurelia Põlgast, poistest Mati Lensment.
5. kl. tüdrukutest Heli Himmaste ja poistest Kris-Erik Vaerand.
6. kl. tüdrukutest Melody-Mai Mägi, poistest Uwe Koch.
7. kl. tüdrukutest Merili Sutt ja poistest Ott Alekõrs.
8. kl. tüdrukutest Mari Tuvikene ja poistest Sander Kuragin.
9. kl. tüdrukutest Kristina Keisk ja poistest Mario Lääne.
10.- 12. kl. tüdrukutest oli parim Sigrit Ülper ja noormeestest Jan Mustjõgi.

Võistluste lõppedes ootas kõiki maitsev jäätis. Võitjaid premeeritakse I õppeveerandi lõpus, aktusel.

Kooli uus õpilasesindus valiti septembri teisel nädalal. Õpilasesindusse kuuluvad sel õppeaastal Siim Isup ja Kerli Tamm 9. klassist, Jarek Tigane ja Siim Kaaver 10. klassist, Merilin Kruuse ja Gabriel Saarna 11. klassist ning Märt Mõtus ja Argo Salu 12. klassist.

17. septembril said täieõiguslikeks gümnaasiumiosa liikmeteks 10. klassi õpilased. Toimus traditsiooniline „rebaste ristimine“. Kooli tuli neil sel päeval tulla mitte koolikotiga, vaid õpikud-vihikud tuli mässida riide sisse ja tokiga õlale võtta. Rebaste hommik algas rebasenägude pähemaalimisega ja hommikuvõimlemisega. Vahetundides said rebased ennast proovile panna erinevate võistluste näol.

Põhiline ristimisriitus toimus õhtul koolimaja taga muruplatsil. Läbida tuli mitu rasket takistusrada ja võistlust. Lõpuks lugesid rebased vande ja nad arvati pidulikult kooli gümnaasiumiosa sõbralikku perre.

Õhtu lõppes diskoga, mis toimus Barbara Külakeskuses. Diskoriks, nagu ikka, Märt Mõtus.

20.-24. sept. toimus traditsiooniline sügisnäitus. Rahvamaja fuajees võis näha fantastilisi sügisesi kompositsioone. Sel aastal ei olnudki võimalik kellelegi eripreemiat välja anda, sest võitjat oli lihtsalt võimatu valida – kõik tööd olid võrratud!

Osa võtsid I – VII klassi õpilased – kokku 69 last.

Aitäh kõigile lastele ja nende vanematele, kes toredad kompositsioonid valmistasid.

29. sept. toimus ülekooliline matkapäev „Tartut avastamas“. Seekordne matk viis meid Tartu linna. Igal klassil tuli läbida kindel marsruut, täita sellele vastav küsimusteleht, pildileht ning tutvuda ühe muuseumiga. Külastati TÜ Ajaloomuuseumi, Vana Anatoomikumi, TÜ Botaanikaaeda, TÜ Loodusmuuseumi, Spordimuuseumi, Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja ja TÜ Kunstimuuseumi.

Tublimaid matkajaid premeerime I õppeveerandi lõpus, aktusel.

Aitäh kõigile, kes aitasid matkapäeva ette valmistada!

26.09. Elva meejooks

Oktoober algas I-IV klasside võistlusmänguga „Tähetark 2010“. Võistlusmäng toimus Elvas. Meie võistkond, koosseisus Maidu Mägi, Kaur Karjus, Andres Varik ja Lepo Kisand, saavutas I koha. Kiitus tublidele õpilastele ja neid juhendanud õpetajatele!

5. oktoobril tähistasime õpetajate päeva. Päev algas nagu ikka aktusega, kus õpetajad andsid 12. klassi õpilastele üle oma õpetajaameti. Direktoriks oli sel päeval härra Märt Mõtus, kelle õlgadele jäi kogu koolipere juhtimine. „Uued õpetajad“ said oma tööga kenasti hakkama, kuigi osa neist arvas, et õpetaja olla on päris „õudne“.

Õpetajad olid samal ajal õppereisil Valgamaal, kus nad tutvusid sealsete olulisemate turismiobjektidega.

Loodan, et see päev oli huvitavaid kogemusi pakkuv nii õpilastele, kui ka õpetajatele.

7. okt. toimus Puhja Karikas võrkpallis. Võistlustulle läks meie koolist kaks võistkonda. I võistkond, kooseisus Jan Mustjõgi, Jarek Tigane, Ermo Tõntsu, Raigo Strastin, Tõnis Ajaots, Tarvo Nurk ja Kusti Muri, saavutas II koha. II võistkond, kooseisus Siim Isup, Märt Aruots, Ats Reitsnik, Dimitri Sorokin, Deivit Dõrda, Alari Ülper, Mario Lääne ja Heigo- Aaron Siniorg, saavutas IV koha.

6. okt. toimus õpilasesinduse koosolek, et valida endi seast president, asepresident ja sekretär. Õpilasesinduse presidendiks sai Märt Mõtus, asepresidendiks Argo Salu ja sekretäri kohuseid täidab ka sel õppeaastal Merilin Kruuse.

6. okt. külastasid meie kooli 9. ja 12. klass ettevõtlusnädala raames kohalikku ettevõtet Melior-M. Üllar Kaaver oli lahkelt nõus ettevõtet tutvustama. Õpilased tutvusid, missuguseid teenuseid antud ettevõte pakub, missugused töölised töötavad ettevõttes jne. Aitäh meid vastu võtmast!

7. okt. osalesime projektis „Minu koolitee“. Projekti raames toimus 5. ja 6. klassile liiklusteemaline viktoriin. Parimaid premeeriti. Seejärel mindi koolimaja ees oleva ülekäiguraja juurde. Viktoriini võitnud võistkonnal oli au ülekäiguraja ees olevad tähelepanelikkusele manitsevad sõnad üle värvida. Ühel pool ülekäigurada sai uue kuue lause: Sinu ees on sõidutee! Teisel pool ülekäigurada värviti üle sõnad PEATU! KUULA! VAATA! Loodame, et need sõnad tuletavad nii suurtele kui väikestele koolijütsidele meelde, et teed ületades peab olema väga ettevaatlik.

Projekti viisid läbi konstaabel Tiit Treial ja noorsoopolitseinik Maarja Punak.

11. ja 12. okt. olid pildistamispäevad. Klassipilte, õpilaspiletipilte, sõbrapilte, portreepilte ja lõpualbumi pilte tegi OÜ Pildikompanii.

12. okt. käisid Rannu Juustutööstuses õppekäigul 12. klassi õpilased ja õp. Liina Talgre. Rõõmsat meelt ja jätkuvat värvilist sügist!