Kõrgessaare kalatehase väravahoones avatakse kalaköök

 (5)
suitsuangerjas
Foto on illustratiivne.Foto: Andres Putting

Suvel Kalanas kohvikut pidavad ettevõtjad Kätlin Kiisk ja Siim Rätsep hakkavad Viskoosasse rajatud köögis kalatooteid valmistama. Mõlemad on juba viis aastat edukalt askeldanud Kalana sadamas asuvas Hõbekala külalistemajas ja kalakohvikus.

Kohviku puhul on tegemist söögikohaga, mis avatud vaid suvel. Selleks, et tööd ja sissetulekut oleks ka talvel, avab pere väikese kalaköögi Viskoosas, kunagise Hiiu Kaluri suure Kõrgessaare kalatehase väravahoones. “See koht sai valitud, sest lähedal on Kõrgessaare sadam ja külmhoone,” selgitas Rätsep. “Seal saame hoiustada nii kokkuostetud kala kui valmistoodangut.” Ehitustööd kestsid paar aastat, nüüd on köök valmis tööle hakkama.

Kalaköök on väiketootmine, kus valmistatakse kalatooteid mitmel erineval viisil. Klassikalist konservi, kus toode pannakse plekkpurki ja mida tohututes kogustes tootis Kõrgessaare kalatehas, nemad teha ei plaani, küll aga pakendatakse kalatooteid nii klaaspurkidesse kui plasttopsidesse. Praegu käib katsetamine ja retseptide ettevalmistamine.

Loe pikemalt Hiiu Lehest.