xxx

Vabariigi esiliiga põhiturniiri viimases kodumängus oli vastaseks Swedbanki mees­kond, kellele esimeses ringis kaotati 11 punk­tiga. Külalised olid kohal viiekesi, kodumees­kond täies rivistuses. Viimati oldi täies rivistuses kohal vabariigi karikavõistluste avamängus. Enne mängu oli mõlemal meeskonnal tabelis neli võitu. Tasavägise alguse järel oli I veerandil viiginumbrid 25:25. Vahetustega hoiti män­gutempo kõrge ning II veerand võideti 21:15, poolaja edunumbrid 46:40. Vaatamata ainult viiele mehele ning tsentri puudumisele mängi­sid külalised kiiret tehniliselt head mängu, üht­laselt hea oli meeste visketabavus.

Pärast vaheaega suutsid külalised jälle hing­estatult mängida ning III veerand olid tablool viiginumbrid 16:16. Viimasel veerandil otsustas mängusaatuse pikem pink ning viimase veerandi võidunumbrid olid juba 26:18 ning kogu mäng 88:74. Tabeliseisu arvestaddes oli 1:1 omavahe­liste mängude punktid olid +3. Kodumeeskon­nal käisid väljakul kõik mängijad. Leho Kraav viskas 15 punkti ja võttis 11 lauda. Alo Põldmaa viskas samti 15 punkti ja andis 5 resultatiiv­set söötu. Joosep Kivimäe viskas 14 punkti ja võttis 6 lauda. Hea mängu tegi noormängija Cristo Kenks. Külalistest viskas Martin Raus­berg 22 punkti ning tabas kümnest vabaviskest üheksa. Visketabavus 51,4% vs 39,4%. Tabe­lis tõusis meeskond koha võrra. Teise hooaja eesmärgi täitmiseks aitavad ainult võidud, mis kindlustaksid jõudmise nelja parema hulka ehk veerandfinaali.

xxx

Järjekordses esiliiga mängus oli vastaseks Tartu ÜK/Rocki meeskond, kellel tabelis viis meie meeste kuue võidu vastu. Kodusaalis kuulus ülisuur võit 94:62 meie meestele. Tartu mees­tel oli taas rivis Brett Nõmm, meil aga puudu­sid juhtmängijad Leho Kraav, Sven Pugonen ja Raido Villers. Vaatamata nõrgendatud koossei­sule alustati edukalt. I veerand võideti kindlalt 25:13, teine veerand tasavägise mängu järel 23:20 ning III veerand 20:17. Viimast veeran­dit alustati suurel eduseisul 68:50. Viimasel veerandil said mängumasina käima ka tart­lased. Veerandaed Tartule 27:15. Lõpuks meie võidunumbrid 83:77 (86:50). Hiigelmängu tegi suurte kogemustega Priit Pihela, kes viskas 31 punkti ja võttis 14 lauda. Joosep Kivimäe lisas 13 punkti. Kõik meie mehed said platsile ning tegid ka skoori. Meeskond tõusis 4.kohale.

xxx

Põhiturniiri finaali eelviimases mängus oli võõrsil vastaseks põhikonkurent edasipääsu kohale. Kuressaare SWE-7, keda kodusaalis kindlalt võideti 95:76. Vaatamata ülekaalukale võidule oli oodata tasavägist mängu. Niisug­useks ka mäng kujunes. Kogemustega meestest puudusid Joosep Kivimäe ja Livar Liblik. I veerand tasavägise mängu järel kodumeeskon­nale 17:16, II veerandil õnnestus külalistel kõik edunumbrid 25:15 ning I poolaeg 41:32 Tamsalu-Simuna meeskonnale. III veerandil tegi vahespurdi kodumeeskond 19:11. Viimast veerandit alustati praktiliselt nullist. Külalis­tel õnnestus oam paremus maksma panna ning väga vajalik võit 73:63 koju tuua. Parimana viskas Priit Pihela 17 punkti ja võttis 7 lauda, Sven Pugonen viskas 16-, Mihkel Mager 12- ja Leho Kraav 10 punkti ning võttis 7 lauda. Enne viimast mängu Kohilaga kindlustas Tam­salu-Simuna meeskond I finaalgrupis 4.koha ning pääsu esmakordselt otse veerandfinaali. Veerandfinaalid mängitakse kolmest parem, koduväljaku eelis on põhiturniiril parema koha saavutanud meeskonnal. Veerandfinaalid toimu­vad aprilli algul. Jälgige reklaami.

xxx

Esiliiga põhiturniiri viimases mängus oli võõr­sil vastaseks Kohila SK/Lallemandi meeskond, kellele I ringis kaotati 65:77. Kuna meil oli va­jalik 4.koht käes juba pärast võitu Saaremaal, siis mängiti ainult kuuekesi. Sama seis oli ka väljakuperemeestel, kellel võidu korral polnud võimalik tõusta 2.kohalt kõrgemale. Vastu tuli võtta hooaja suurim kaotus 67:113. Meie parim oli taas Priit Pihela, 26 punkti ja 12 lauapalli ning vabavisetega 6/6. Tublid olid täisajaga mänginud noormängijad Aron Kuusik ja Sander Karro-mõlemad 12 punkti ning Cristo Kens 9 punktiga. Edukalt tegutseti lauas (39), viske­tabavus ainult 34%.

MAAKONNA KORVPALL

Maakonna esiliiga meistrivõistlustel võttis Tam­sal LOS TOROSE meeskond hooaja viimases mängus kodusaalis vastu Hulja meeskonna, kes veel eelmisel aastal mängis meistriliigas. Seekord ei teinud kaasa Tauno Pukk, Kristjan Nurmsalu ja Meelis Kõre. Pärast vigastust oli väljakul tagasi Mairold Silberfeldt. Nimeka vas­tase vastu tegutseti julgelt, ka visketabavusega võis rahule jääda. Lõpuks olid kaotusnumbrid 71:82. Heas viskehoos oli Siim Suve, visates 23 punkti. Kaarel Eesma viskas 12-, Dimitri Okatov ja Mairold Silberfeldt 11 punkti. Kok­kuvõttes hästi mängitud mäng.

xxx

Järgmises mängus oli võõrsil vastaseks Rakke meeskond, kellele I ringis kaotati. Seekord esi­tati korralik partii ning alistati vastased 79:73. Meeskonda on viimastel mängudel juhendanud Ain Aasa. Hooaja viimane mäng on meeskonnal 22.märtsil, Aaspere meeskonnaga Haljala spor­disaalis.