Kuidas klambripüssi, kääripaari ja kompressoriga valmistada mööbel kogu kruiisilaevale?

 (9)
Kuidas klambripüssi, kääripaari ja kompressoriga valmistada mööbel kogu kruiisilaevale?
Foto: Marine Upholstery

“Meil oli klambripüss, paar kääre ja väike kompressor ning meie esimese tellimusena tuli valmistada kruiisilaeva kõikidesse kajutitesse uus mööbel,” meenutab Marine Upholstery tegevjuht Henry Kokk.

Lool asuvas endises kanalahoones alustas pehmemööblitootja Marine Upholstery tegutsemist 2011. aastal, kuid kogemus mööblitootmises on firmal märksa suurem. “Olin 18-aastane, kui alustasin tööd mööblitootmises. Töötasin nii Eestis kui Soomes ja õppisin kõiki töid tegema, mis käsitsi mööblivalmistamiseks vajalik,” räägib Kokk. Marine Upholstery toodab eritellimusel pehmet mööblit hotellidele, restoranidele, kohvikutele, kruiisilaevadele ja kodudesse.

“Üks tööandja Soomes, kellega hästi läbi sain, nägi minus potentsiaali. Ta lubas mulle, et kui ma Eestis oma firma asutan, siis mul tööst puudust ei tule,” jutustab Kokk. Esimeseks tellimuseks saigi Royal Caribbeani kruiisilaeva mööbli valmistamine. “Tol hetkel ei olnud meil praktiliselt mitte midagi. Üsna pikk kadalipp on läbitud, midagi niisama lihtsalt hõbekandikul ette pole toodud,” on Kokk kindel.
Eksklusiivne mööbel

Pehmemööbli tegemine koosneb viiest etapist. “Jooniste järgi valmistatakse puidust karkass ja liimitakse külge poroloon ja vatiin. Seejärel lõigatakse välja ning õmmeldakse kangas, nahk või riie, millega mööbel kaetakse. Viimasena mööbel polsterdatakse ning pakitakse,” seletab Kokk.

Loe edasi Harju Elust.