Kuidas Pruuna mõis muutus Tapa valla tüliõunaks


Kuidas Pruuna mõis muutus Tapa valla tüliõunaks
Pruuna mõisFoto: Tapa vald

Tapa vallavolikogu opositsioonilise fraktsiooni „Valla arengu eest!“ hinnangul käitusid vallas võimul olevad valimisliit Valgejõgi ja Reformierakond „korruptsioonilõhnaliselt“, kui seadsid ostueesõiguse OÜle Indsalu Pruuna mõisa võõrandamiseks 150 000 euro eest. Vallavanem Alari Kirt peab oponentide käitumist poliitiliseks lahmimiseks.

Ma saan ka ükskord kurjaks,“ ohkas Kirt tüdinult. „Pidev näpuga näitamine ja korruptsioonis süüdistamine hakkab ära tüütama. Tõestagu siis ka, kui kord juba süüdistavad. Või esitagu parem variant – antud juhul olen veendunud, et kui vallal õnnestub Pruuna mõis sellise hinnaga müüa, oleme teinud igati hea tehingu. Asi pole mitte üksnes rahas, vaid veel mitmes lisaväärtuses.“

Fraktsioon „Valla arengu eest!“ on oma seisukoha levitamisega sel korral kõvasti vaeva näinud – fraktsiooni esimehe Maksim Butšenkovi allkirjaga tekst jõudis mitme ajalehe toimetusse ja on nähtav ka Facebookis. Tüliõunaks on Lehtse lähistel asuv Pruuna mõis, kus praegu veel tegutseb Lehtse Kool, kuid 2017. aasta sügiseks kolitakse sealt välja aleviku südamesse rajatavasse keskusehoonesse.

Tapa vallavolikogu koalitsioon otsustas 29. jaanuari istungil seada mõisahoone müügiks ostueelistusõigus OÜle Indsalu, kes pakub omavalitsusele mõisa eest 150 000 eurot ja kavatseb sinna rajada hooldekodu, mis ühtlasi tähendab 20 uut töökohta. Fraktsioon „Valla arengu eest!“ on nõus, et hoonele tuleb pärast kooli kolimist leida kasutus, kuid samas pole päri otsusega võõrandada vara otsustuskorras ja sellise hinna eest.

„Põhjendamatuks jäi, miks tegi Tapa vallavalitsus ettepaneku müüa Pruuna mõis just nimelt otsustuskorras, aga ei teinud ettepanekut korraldada enampakkumist või ei eelistanud rendisuhet või hoonestusõiguse seadmist?“ küsis Butšenkov. „Alternatiivsete lahenduste analüüs puudus täielikult. Müügihinnaks kujunes OÜ Indsalu kui potentsiaalse ostja ettepanekul 150 000 eurot. Mingit hindamisakti ei tehtud, see oli ostja esindaja sõnul „turusituatsioonile vastav“ hind.“

Loe edasi Kuulutajast.