Kullamaa Rahvuspäeval tähistatakse Silla koolimaja 100. juubelit


Kunagine Silla koolimaja (Foto: Läänemaa Muuseum)
Kunagine Silla koolimaja (Foto: Läänemaa Muuseum)Eestielu

1910. aasta sügisel oli Kullamaa kihelkonna hariduselus oluline sündmus. Valmis Silla Ministeeriumikooli uus ja avar koolihoone.

Ministeeriumikooli loomisest Kullamaa kihelkonda ja uue koolimaja ehitusest oldi kõneldud, arutatud ning vaieldud aastaid. Oponendid, eesotsas Kullamaa kirikhärra Arvid Braschega leidsid, et uues koolis ei saa olema piisavalt kiriku kontrolli õppe-kasvatustöö üle. Oli kartusi liigse venestamispoliitika ees. Vaatamata kõigele, sai uus kool loodud ja koolimaja ehitatud. Kool, kus põlvkondade vältel haridust omandati, on kandnud mitmeid nimetusi. Algselt Silla Ministeeriumi Kool, siis Silla Kõrgem Rahvakool, Silla 6-kl Algkool, Silla Mittetäielik Keskkool, Silla 7-kl Kool ja lõpuks Silla 8-kl. Kool. Selle auväärt maja koolikell helises viimast korda 1966. aasta lõpuaktusel.

Nüüd tähelepanu!

9. oktoobril 2010 Kullamaa Rahvuspäeval, tähistatakse Kullamaa Kultuurimajas Silla koolimaja 100-ndat juubelit.

Pidusse on palutud ja kutsutud kõik endised Silla kooli õpilased, töötajad ja õpetajad.

Täpne ürituse päevakava avaldatakse Kullamaa valla kodulehel (www.kullamaa.ee), Kullamaa valla kultuurikalendris ja Eesti Rahvusringhäälingu kultuuriteadetes. Kohtumiseni 9. oktoobril Kullamaal.