Kuressaare spaade juures jäi purjetamispoiss merehätta - lähedal olnud mees ei tõtanud karjuvale poisile appi

 (31)
Muhu Väina Regatt, kolmapäeval Heltermaa ringil
PurjetajadFoto: Ester Vaitmaa

Täna ennelõunal jäi Tori abajas spaade juures merehätta väike purjetamistrennipoiss, kui tugeva tuule toel kaotas ta kontrolli oma jahi Optimist üle ja triivis Raiekivi saarel kividesse, kirjutab saarlane.ee.

Poiss sattus tugevast küljetuulest paanikasse ja triivis trennikaaslatest enam kui saja meetri kaugusele. Puri hakkas laperdama ning poiss ei suutnud jahti enam ohjata.

Ta karjus meeleheitlikult enam kui paar minutit abi järele. Esialgu polnud abistajaid kuskilt oodata. Spaa Meri juures vaatasid inimesed osavõtmatult hätta sattunud poisi heitlust vastaskaldalt pealt. Kaema oli tulnud ka üks spaa Meri töötaja.

Kõige hämmastavam, et karjuvast poisist vaid 50 meetrit eemal mängis üks isa rahulikult oma lapsega, ega teinud juhtunust väljagi. Vastupidi, ta hakkas sündmuskoha juurest eemalduma.

Spaa Meri eest läbi jalutanud mees märkas abivajajat ja hakkas Raiekivi suunas jooksma. Ta jõudis poisi juurde pisut enne seda kui ka purjetaimistreener oma alusega poisini jõudis. Noor purjetaja ei julgenud enam oma jahti jääda ja ta tõsteti kaatrisse. Jaht võeti sleppi ja nii jõuti õnnelikult Kuressaare jahisadamasse.