Kuressaare üks kuulsamaid kolemaju sai ootamatult uue ilme

 (14)
Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreerivFoto: Pille-Riin Pregel

Vana leivakombinaadi hoone Kuressaares Kohtu tänaval riivab oma kolemaja staatusega silma juba ammu. Nüüd võttis end nime EKS all tutvustanud seltskond kätte ja kaunistas maja esmaklassilise grafitiga, kirjutab Saarte Hääl.

"Tahtsime Kuressaarele lihtsalt midagi pakkuda - Saaremaa meeldib meile nii väga," andsid lehele teada spetsiaalselt mandrilt saarele sõitnud grafitikunstnikud. Nende sõnul oli see kolemaja neile juba ammu silma hakanud. Ilmselt ei olnud see väga odav lõbu, sest kõik vajalik tuli endal hankida.

"Ümberkaudsed kenad inimesed tänasid, et suutsime selle Kuressaare kummitusliku tänavasopi elule maalida ning muutsime nende elukeskkonna ilusamaks," rääkisid nad arvamustest, mis nende kaks päeva kestnud maalimistöö pälvinud on.

Ka Kuressaare linnavalitsus uhke grafiti kohta ülemäära karme sõnu ei öelnud. "Koordineerimata on selline tegevus taunitav," ütles linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallas. "Aga mõte juhtida joonistustega tähelepanu tegelikule probleemile, nagu tühjalt seisvad ja lagunevad hooned seda on, on iseenesest hea," lisas Kallas. "Eneseväljendus sellises vormis on hea."

Ta märkis siiski, et selleks tuleks enne teostuse koht ja maht erinevate osapooltega kokku leppida.

Vaata fotosid Saarte Häälest.