Kurioosne lugu Haapsalus: keset linna laguneb viadukt, mille omanikku ei suudeta tuvastada

 (24)
Kurioosne lugu Haapsalus: keset linna laguneb viadukt, mille omanikku ei suudeta tuvastada
Lihula mnt viadukt HaapsalusFoto: Google Street View

Haapsalus areneb omamoodi kurioosne lugu – keset linna on lagunev viadukt, mida ei ole kellelgi vaja ja mille omanik on teadmata.

Lihula maantee viadukt, rahvakeeli suur trumm tõusis päevakorrale pärast seda, kui Haapsalu linnavalitsus tellis maanteeametilt ekspertiisi Jaama oja silla kohta. Tekkis mõte, et ekspertiis tuleks teha ka Lihula maantee viaduktile, sest selle seisukord tegi linnavalitsusele muret. Aprilli alguses sai ekspertiis valmis. Lühidalt kokku võttes öeldakse, et siin-seal on betoon kahjustunud, vuugid on deformeerunud ja lagunevad, vesi jookseb läbi, viadukti koonus ja katteplaadid vajuvad ning teekate ebatasane. Kõige hullem lugu on aga Haapsalu-poolse otsa ühe tugiosa istepadjaga, mis on ohtlikult lagunenud ja võib põhjustada pealisehituse vajumist.

„Vajaks väga kiiresti remonti,” seisab maanteeameti sillainseneri Ervin Heina koostatud dokumendis.

„Ühesõnaga tohib sõita, aga tegelikult peaks hakkama seda praegu juba remontima. See vajab suuri investeeringuid,” nentis Haapsalu aselinnapea Peeter Vikman.

Sealt aga kerkis küsimus, kes sellega tegelema peaks. Kellele viadukt kuulub?

Linnavalitsuse dokumentides tehti korralik inventuur. Ei leitud ühtegi märget selle kohta, et riik oleks viadukti kunagi linnale üle andnud.

Loe edasi Lääne Elust.