Kurna liiklussõlme ehitus läheneb lõpusirgele

 (9)
Kurna liiklussõlme ehitus läheneb lõpusirgele
Jalakäijate tunnelFoto: Rae Sõnumid

Tänaseks on uus maanteeviadukt liikluseks avatud ning ringteel toimub liiklus.

Kurna liiklussõlme ehitus läheneb lõpusirgele tee paremal (Jüri-Luige) niidil. Üldjoontes oleme töödega graafikus ning edeneme kava kohaselt. Kitsaskohti on, kuid ükski neist ei ole ületamatu. Viivitusi on tekitanud peamiselt liikluskorralduse muudatused, eelkõige fooriga ristmiku sulgemine, mis nõudis selgitustööd ning kokkuleppeid mitme osapoolega. Koostöös kohaliku omavalitsusega õnnestus probleemid siiski edukalt lahendada. Pisikestest tagasilöökidest tekitatud nihked ajakavas loodame tagasi teha suve lõpuks.

Alanud suvel on tööde peamisi raskuspunkte kaks – jalakäijate viadukti ehitamine senise fooriga ristmiku juurde ning Tallinna ringtee vasaku niidi (Luigelt Jürisse viiv suund) lõpuni väljaehitamine. Viadukti postid ja kaldasambad on tänaseks valatud, kuid valamata on tekiplaat. Tallinna ringtee vasakul niidil toimuvad aktiivsed ehitustööd. Lisaks on lõplikult valmimata settebasseinid, välja ehitamist ootab veel ka osa sadeveetrasse ning tänavavalgustus. Kogu suve ning sügise vältel jätkuvad haljastustööd.

Suuremaid liikluskorralduse muudatusi, mis kohalikke elanikke häiriksid, ei ole pärast liikluse suunamist uuele Kurna-Tuhala maanteele enam ette näha.