Küüni tänava välitualetis tapetud mehe kamraadid ööbivad seal edasi

 (2)
TUALETT
Foto on illustratiivne.Foto: Ardo Kaljuvee

Aprilli lõpus Küüni tänava avalikus käimlas surnuks pekstud härrasmehe juhtumi uurimist varjutab saladuseloor, kuid kolm kaaslast tajuvad igal sammul, et avalikkus on nad juba ette süüdi mõistnud.

Jüri ehk Munga sõbrad, esialgu tema tapmises kahtlustatavatena kinni peetud Kapten, Kant ja Prill soostuvad Tartu Ekspressile oma subkultuuri toimemehhanismide kohta uksi paotama. Kamba ninamees Kapten viib meid koguni ühte oma ööbimispaikadest ning lubab sellest ka pilti teha, tingimusel, et me asukohta avalikkusele ei edasta. Üldiselt on tegu ühe väga vesise ja väga prügise kohaga, nagu neid Toomemäel mitmeid leida võib. Kodust lahkudes pannakse kääbikuurgu meenutava pesapaiga ette euroalus, meenutades otstarbelt Saaremaa kommet luud lahkudes maja ette tõsta.

Kapten on kemmergus tema kõrval maganud Munga surnukspeksmisest endiselt löödud. Mees räägib võika loo, kuidas ta olevat tol ööl, nagu muuseas pea igal teisel-kolmandal öölgi, tualetis, vahest pisut väsinud ja räsitud kombel, uueks tööpäevaks välja puhanud. Öö vältel olevat ta tajunud peksmist ning tal õnnestus kabiinist põgeneda. Jääb arusaamatuks, kas lõdvalt ripnev parem käsi sai vigastada enesekaitse, kabiinist põgenemise või kättemaksuaktsiooni vältel, kuid selge on see, et Petseri kloostris üles kasvanud leidlaps Munka see enam tagasi ei too.

Loe edasi Tartu Ekspressist.