Kuusalu kooli juures männikus plaanitakse lageraiet

 (13)
Talvised teeolud
Talvine männikFoto: Ilmar Saabas

Kuusalu vallavalitsusele sai eelmisel nädalal teatavaks, et Kuusalu koolimaja juures asuva Koobaste kinnistu omanikud on võõrandanud selle kasutusõiguse 2 aastaks eraisikule, kes plaanib seal teha lageraie. Ta esitas keskkonnaameti metsanduse spetsialistile Külli Rahule metsateatise ning sai raieloa.

Kuusalu vallaarhitekt Kadi Raudla kommenteerib, et Koobaste 2,4hektariline metsa-ala on puhvertsoon Tallinna-Narva maantee ja kooli ala vahel, selle kõrvale jääb osa Kiiu-Kuusalu jalgteest, teisel pool on mänguväljakud ja jooksurajad. Lageraie korral jääks jalgtee otseselt kaitseta müra ja saaste eest. Kuigi suur osa jalgteest kulgeb maantee ääres, eraldab seda hekk. Lageraie alal hekki pole.

Külli Rahu selgitas: „Koobaste kinnistul on küps mets. Mul ei olnud mingit seaduslikku alust raieloast loobuda, omanikul on õigus oma metsa majandada. Kuusalu vallavalitsus ise tagastas selle kinnistu paarkümmend aastat tagasi õigusjärgsetele subjektidele ja selge on, et mingil ajal hakatakse metsa maha võtma.“

Loe edasi Sõnumitoojast.