Läänlase lugejad valisid Haapsalu parimaks söögikohaks Pizza Grande

 (5)
Läänlase lugejad valisid Haapsalu parimaks söögikohaks Pizza Grande
Foto: Ivar Soopan/Läänlane

Veebiportaali Läänlane lugejad valisid teist aastat Haapsalu parimaks söögikohaks Karja tänaval asuva Pizza Grande, mis kogus 10,3 protsenti kõigist häältest.

Kohvikukultuur on Haapsalu lahutamatu osa ja seda näitab ka igal aastal üha suurem vastuste hulk. Kui 2011. aastal vastati küsitlusele 840 korral, siis tänavu hääletati perioodil 1.–26. juuni Läänlase lehel juba 5068 korral. Mullu kogunes kuu aja jooksul ligi 1000 vastust vähem.

Võitja Pizza Grande (Karja 6) poolt anti tänavu 520 häält. Pizza Grande on Karja tänava äärsetest kohvikutest kõige pikemalt järjepidevalt avatud olnud söögikoht, mis pakub peale pitsade ka pastat ja salateid.

2. koht Café Micio
Teise koha sai Café Micio 481 häälega. Kahe aasta eest kandis see söögikoht (Karja 20) Gambrinose nime ja siis valiti see parimaks.

3. koht Hapsal Dietrich
Kolmas koht läks Haapsalu ühele tuntumale nn uuele kohvikule Hapsal Dietrichile, mis juhtis pikka aega küsitlust. Dietrichi poolt hääletati 474 korral. 2013. aastal avatud Dietrich on mitu korda valitud Eesti 50 parima restorani hulka.

4. koht Laterna baar
Neljanda koha sai Laterna baar, mis kogus 456 häält. Laterna valiti parimaks ka 2011. aasta Läänlase lugejaküsitluses.
Laterna asub peatänavast eemal Lahe 12, ent on sellest hoolimata paljude jaoks armastatud söögikoht. Laterna on vanim järjepidevalt tegutsev kohvik Haapsalus.

5. koht Taksi pubi
Küsitluses oli viiendal kohal Taksi pubi (Posti 29) 410 häälega. Taksi on teada-tuntud haapsallaste seas kiidetud söögikoht, mis on külastajaid võlunud oma lihtsate ja koduste toitudega. Taksi valisid Läänlase lugejad parimaks söögikohaks 2012. aastal.

Tänavuses küsitluses osales 41 söögikohta. Vaata Läänlase lehelt kõigi kohvikute kohta küsitlustabelis.

Loe edasi Läänlasest.