Läänlaste ekstreemne automatk Lõuna-Aafrikas: äri lõkkepuudega ja loomad igal sammul


Svaasimaa reservaadid, loomapargid, Aafrika
ReservaatMobiilifoto: Rein Sikk

Haapsalu hobifotograaf Tõnis Krikk ja tema elukaaslane Monika Pook käisid metsikul automatkal läbi Lõuna-Aafrika vabariigi, Mosambiigi ja Zimbabwe.

Kolm nädalat kestnud reisist suurem osa möödus Musta Mandri metsikutes loodusparkides, koduks spetsiaalselt matkadeks kohandatud võimas nelikveoline Toyota Hilux ja öömajaks telk selle sama auto katusel. Reisikaaslasteks Monika õde Annica, kes juba aastaid Lõuna-Aafrika Vabariigis elanud, ja tema abikaasa Johann.

Johann ja Annica on kirglike automatkajatena Aafrika oludeks kohandanud kaks võimsat maasturit: Toyota Hiluxi ja Toyota Land Cruiseri ehk rahvakeeli länkari. Kohandamine tähendab alustuseks kõrgeid amorte, lisaakusid, vintse ja kõiksugu nutikaid lahendusi, et kogu matkaks vajalik varustus autodesse ära mahutada, alustades lisakütusest, joogiveest, toidust, telkidest-riietest ja muust matkavarustusest ning lõpetades varurehvidega. Viimaseid pole kunagi liiga palju. Õnneks saab rehve viimases hädas ka spetsiaalse vahuga lappida. Ühe auto sabas oli matkatreiler väliköögi, telgi ja muu lisavarustusega.

„Kõik vajalik tuleb endal kaasa võtta. Kui midagi otsa saab, siis ongi otsas. Kui läheb katki ja ise parandada ei suuda, siis nii ongi,” seletas Tõnis karmi mängu reegleid.

Seekordse reisi peamine sihtkoht oli Gonarezhou rahvuspark Zimbabwes ja tagasiteel kuulus Krügeri rahvuspark LAVs. Esimene neist on täiesti metsik paik, Krügeri pargis on turistid tavalisem nähtus.

Loe edasi Läänlasest.