Lähiajal Pärimusmuusika Aidas


Lähiajal Pärimusmuusika Aidas
Foto: Kutt003Delfi Pilt

Reedel, 27. jaanuaril kell 19 algab kaminakontsert, kus seekord astub publiku ette multitalent Aapo Ilves.

Aapo Ilvese kirjapulgast on ilmunud mitmed luule- ja proosakogud, tubli hulk näidendeid, palju laulutekste, muuhulgas ühele eurolaulule ("Tii", Neiokõsõ, 2004), kahele aastahitile ("Kuu on päike", The Sun, 2005 ja "Võta aega", The Sun, 2006) ning paarile skandaalihitile" ("Väikeste linnade mehed", Koer ja "Üks pedajas", Vaiko Eplik ja Eliit).

Aapo Ilvese näol on tegu pigem kogetava kui kirjeldatava nähtusega, mille hoomamiseks tuleb asju ise lähemalt uurima tulla.

11. veebruaril kell 11 ootavad Annika Mändmaa ja slaavilikust energiast pakatav Ruslan Trochynskyi lapsi koos vanematega Pärimushommikule.

MAAjaILM on saanud uue kuju, kahepäevasest maailmamuusikafestivalist Tartus on välja kasvanud rahvuspäevade sari, mis toimub kolm korda aastas Viljandis Pärimusmuusika Aidas.

MAAjaILM esitleb: INGLISE PÄEV
11. veebruaril
16.00 - LOENG SARJAST "VOLK TAHAB TEADA"
Kas Inglismaa on olemas? Peeter Volkonski arutab koos Liam Robinsoniga, kas inglastel on oma setud? Kas Inglismaal on mõeldav, et külarahvas tuleb kokku ja võetakse laul üles? Kui vaadata "Nõrgima lüli" originaali, kas vastajad räägivad erinevaid murdeid või lihtsalt valesti ja lohakalt? Kui palju on biitlid inspiratsiooni saanud inglise rahvalauludest? Aga rollingud? Jne. Jne...

18.00 - LIAM ROBINSONI PÄRIMUSTANTSU ÕPITUBA
Liam Robinson on inglise rahvamuusik, kirglik ja kaasahaarav muusika- ja tantsuõpetaja. Tema kodu on Inglismaal, Linconshire's. Praegu esineb Liam oma tantsuansambliga Liam Robinson Dance Band ning viib läbi rahvusvahelist pärimustantsuürituste korraldamise uuringut. Tegu on särava, naljaka ja nakatava inimesega, keda tasub kindlasti vaatama tulla!

20.00 - ANSAMBLI THE URBAN FOLK QUARTET KONTSERT
See meisterlike muusikute, tosina instrumendi ja nelja inimhääle kooslus loob jalustrabava akustilise elamuse, mis on kõiki Euroopa folgilavasid raputanud nagu maru. 2011. aasta suvel alustasid nad oma siiani suurimat seiklust - kolmekuulist turneed läbi Hispaania, Saksamaa, Itaalia, Kanada ja Inglismaa. Nende peadpööritav ja nakkusohtlik folkmuusika sütitab rahvast kõikjal ning on loonud palju andunud fänne üle ilma. Album nimega Off Beaten Tracks (lindistatud viimaste ringreiside ajal) on 21. sajandi reisikiri täispurjedes kihutavalt ansamblilt.

23. veebruaril esineb Viljandi Pärimusmuusika Aidas paljuarmastatud trio Lindpriid. Jaan Söödi, Indrek Kalda ja Toomas Lunge esituses kõlavad lood ja laulud kallimatest, igatsusest, kodust ja rändamisest.

Olete Pärimusmuusika Aita alati oodatud! Meie tegemistel saate igapäevaselt silma peal hoida www.folk.ee lehel või Facebooki
Pärimusmuusika Aida sõbralehel.