Lapsevankrisse põleva raketi visanud ja kortermaja kahjustanud poiste suhtes süüteomenetlust ei algatata

 (34)
Rakett visati trepikotta
Rakett visati trepikojas seisvasse lapsevankrisseFoto: Irina Mägi

Reedel Kuressaares Tallinna tänava korterelamu trepikojas tühjalt seisvasse lapsevankrisse ilutulestikuraketi visanud kolme poisi suhtes süüteomenetlust ei algatata.

"Politsei selgitas välja kolm poissi, kes selle teo tõenäoliselt toime panid," lausus portaalile saarlane.ee Lääne prefektuuri pressiesindaja Kaja Grak. "Nad on sedavõrd noored, et nende suhtes süüteomenetlust läbi viia ei saa. Politsei tegeleb selle väljaselgitamisega, kust nad pürotehnilisi tooteid said. Pärast vajalike toimingute tegemist selgub, milliseid mõjutusvahendeid nende suhtes kohaldada on võimalik."

Reede õhtul kell 20.12 sai häirekeskus teate, et Kuressaares, Tallinna tn 68 on teise korruse koridoris paks must suits.

Päästjate kohale jõudes oli kolmekorruselise maja trepikoda paksu musta suitsu täis. Koheselt kustutati sissekäigu juured olev tulekolle ja ventileeriti koridorid. Kiirabitöötajad kontrollisid elanike tervisliku seisundi üle.

Veidi aja pärast tabas politsei ka kolm poissi, kes pealtnägijate sõnul olid ostnud rakette Selverist. Rakett visati lapsevankrisse, mis seejärel süttis.

Kahjustada sai maja trepikoja kolm korrust , samuti olid korterid paksu musta suitsu täis.