Lastevanemate pahameel: Aste õpilased peavad kooli jõudmiseks loksuma koolibussis kauem kui tund

 (25)
Valkla.Hooldekodu
KoolibussFoto: Vallo Kruuser

Aste põhikooli lapsevanemad saatsid Lääne- Saare vallale pöördumise, milles soovivad koolibussi marsruudi muutmist, et lapsed ei peaks tegema üle kümnetunniseid koolipäevi.

20 kooli- ja lasteaialapse nimel saatsid vanemad oma allkirjadega pöördumise Lääne- Saare vallavalitsusele ning nad soovivad, et koolibuss hakkaks sõitma lisamarsruudil Uduvere- Asuküla- Kaarma teerist- Aste. Soov on seotud Kaarma kooli sulgemisega ja sellega seoses on suurenenud vajadus Kaarma piirkonna küladest optimaalsema marsruudiga õpilasi põhikooli sõidutada.

Praegu sõidab koolibuss liinil Kuressaare- Asuküla- Eikla- Tõrise- Hakjala- Aste küla- Aste alevik ning näiteks bussisõidu pikkus on Kaarma ja Asuküla kandi õpilastel tund ja 15 minutit ning Uduvere õpilastel tund ja 5 minutit.

Seetõttu peavad lapsed ärkama väga vara hommikul kell 6. 30 ja olema bussipeatuses kell 7. 00. Tunnid Aste koolis algavad aga kell 8. 30. Õpilaste päev algab kaks tundi varem kui koolipäev.

"Selline olukord ei ole normaalne," leiavad lapsevanemad. "Lapse koolipäeva pikkus hommikul kell 7. 00 kuni õhtul kell 16. 45 on pea 10 tundi. Kusjuures peab tegema veel kodus õppetöid järgmiseks päevaks. Kui lisabussiliin alustaks Uduverelt , siis kuluks koolibussi kooli sõiduks neli korda vähem aega, umbes 15 minutit."