Leheveergudel muret kurtnud vähihaige sattus posijate ravivõtete küüsi

 (63)
RESTORAN " ARIRAN".
LeotisFoto: Vallo Kruuser

Peavoolumeditsiinis pettunud eesnäärmekasvajaga võitleva Aleksandr Karasjovi lugu liigutas Tartu Ekspressi veergudel paljusid. Ootuspäraselt tõmbas hädaline ligi alternatiivsete ravimeetodite entusiaste.

Esmalt astus püünele saatusekaaslane Kaarel Marvet Nõost, kes asus intensiivselt propageerima kuulsa Vene arsti Ševtšenko retsepti, mis seisneb rafineeritud päevalilleõli ja viina segu igapäevases kulistamises. „Mulle tehti biopsia ja tuvastati pahaloomuline kasvaja. Aga opini oli kolm kuud aega ja hakkasin nii kaua ise ravi võtma,“ meenutas ta pooleteise aasta taguseid sündmusi. „Peale selle lürpisin veel kasekäsnateed ja praegu olen peaaegu terve, kontrollides on kõik korras.“

Hematoloogia-onkoloogia kliiniku direktor Peeter Padrik rõhutas, et tõenduspõhine tavameditsiin ei suuda vähihaigeid alati aidata, kuid see on siiski parim võimalus terveks saada, elu pikendada ja haigussümptomeid vähendada. „Mul ei ole paraku praegu tõesti aega hakata kodanik Marvetiga intellektuaalsel tasemel diskussioone pidama. Samahästi võiks Nigeeria kirjade üle aru pidada, kas on ikka tõsine äri või mitte,“ lisas ta.

Loe edasi Tartu Ekspressist.