Lexuse hübriid kingib Eesti kooliraamatukogudele 500 raamatut

 (2)
Norra lastekaitse
RaamatudFoto: Julia Tomberg

Lexus kingib sajale Eesti kooliraamatukogule komplekti väärtuslikke populaarteaduslikke raamatuid kogumaksumusega 10 000 eurot. Kahe kuu jooksul saavad esimesed sada Lexuse hübriidautoga proovisõidu teinud inimest valida ise kooli, millele nemad soovivad raamatukingituse teha.

Lexuse idee aidata kooliraamatukogusid sündis teadmisest, et rahalised võimalused soetada õpilasi tõeliselt köitvaid ja arendavaid raamatuid, mis jäävad kohustusliku kirjanduse nimekirjast välja, on piiratud.

“Eesti kooliraamatukogudel on täita ühiskonnas väga oluline ülesanne inspireerida noori lugema raamatuid, mis avardavad teadmisi ja annavad tugeva aluse leidliku meele kujunemiseks. Meie eesmärk on aidata kaasa selle ülesande täitmisele, kinkides omalt poolt populaarteaduslikku kirjandust, mis suudab edukalt konkureerida uute tehnoloogiliste meediumitega,” kommenteeris alanud hübriidautode raamatukampaaniat Toyota Balticu Lexuse ärivaldkonna juht Andres Aguraiuja ja lisas: “Kaasaja kooliaamatukogusid ja Lexuse hübriidtehnoloogiat ühendavad väärtused nagu uuendusmeelsus ja avatud mõttemaailm. Samad väärtused ning Lexuse ja Lexuse klientide soov aidata täiendada kooliraamatukogude kollektsioone ning seeläbi kinnistada Eesti noorte armastust raamatute vastu, on kaks kuud kestva hübriidautode proovisõidukampaania lähtepunkt. Nii lastekirjanduse eksperdid kui meie kliendid, Lexuse hübriidautode omanikud, kiitsid mõtte heaks ja on valmis noortele oma isiklikke raamatusoovitusi andma.”

Lastekirjanduse keskuse lugejateeninduse juhataja Anne Kõrge vastab küsimusele, kas Eesti lapsed piisavalt loevad, jaatavalt. “Eriti, mis puudutab esimest kooliastet, esimesest neljanda klassini. Edasi tuleb õpilaste ellu juba palju muud huvitegevust ja ka kaasaegsed tehnilised vidinad köidavad noori enam. Probleem laste lugemise osas Eestis on aga selles, et uus lasteraamat ei jõua lasteni. Ja jälle on küsimus rahas. Paljudes kooliraamatukogudes ei ole aasta jooksul ostetud mitte ühtegi head ja lastele huvipakkuvat raamatut,” sõnas Anne Kõrge.

Raamatute komplekt, mis igale kooliraamatukogule kingitakse, on selline:
“Valguse värviline Maailm”, Tiit Kändler, AS Ajakirjade Kirjastus 2013
“Keemilised elemendid”, Theodore Gray, AS Ajakirjade Kirjastus 2014
“Imepärane Eesti loodus”, Rita Mets, AS Ajakirjade Kirjastus 2014
“Õpilase teaduse etsüklopeedia”, Inglise keelest tõlkinud Kalle Klein ja Piret Frey, Kirjastus Varrak 2015
“Õpilase etsüklopeedia”, Inglise keelest tõlkinud Helje Heinoja ja Virgo Siil, Kirjastus Varrak 2013

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu juures tegutseva kooliraamatukoguhoidjate sektsiooni juhataja Kadri Haavandi kommenteeris raamatute kinkimise initsiatiivi nii: „On alati väga kiiduväärt, kui keegi pöörab tähelepanu kooliraamatukogudele. Kahjuks on paljud kooliraamatukogud tõepoolest olukorras, kus riigi toetusest piisab vaevu vajalike õppematerjalide soetamiseks ning raha uudis- ega teabekirjanduse soetamiseks ei jätku. Erinevate meediumite rohkuse juures on raamat siiski lastele olulisel kohal ja on väga kurb, kui kooliraamatukogul ei ole lapsele pakkuda teost, mis vastaks tema soovidele. Usun, et vahvad populaarteaduslikud raamatud, mis Lexuse kampaania kaudu leiavad tee kooliraamatukogudesse, pakuvad nii mõnelegi uudishimulikule lapsele vastuseid tema küsimustele, õpilastele abi uurimis- ja loovtööde kirjutamisel ning muidugi aitavad kooliraamatukogude fonde kaasaegsena hoida.“

Selle aasta aprillikuu seisuga on alates 2005. aastast, mil esimene hübriidmaastur RX 400h turule tuli, on müüdud maailmas kokku miljon Lexuse hübriidautot. Hübriidtehnoloogia võidukäigust ka Eestis annab tunnistust see, et möödunud aastal oli 77 protsenti kõigist siinsel turul müüdud Lexuse autodest hübriidid. Lexuse hübriidmudelid on leidnud kindla koha meie klientide südames tänu madalale kütusekulule, väiksematele CO2 emissioonidele, vaiksele ja mugavale salongile ning töökindlusele.