Liiklushuligaan pages politsei eest, tuntud kurikael jagas kõrvalistmel nõuandeid

 (16)
Politsei rammis auto välja
Politsei Foto: Veiko Vares

Eelmisel nädalal toimus Rakveres ja selle lähiümbruses selle aasta pikim tagaajamine liiklushuligaani tabamiseks. Autot juhtis alaealine, kelle kaasreisijaks oli politseile varasemast tuttav ja õigusrikkumiste laia registriga noormees.

Möödunud neljapäeva õhtuse tipptunni ajal toimus Rakveres ja selle lähiümbruses viimase aja suurim tagaajamine. Peatumismärguannet eiranud autojuhti jälitas politsei lausa 40 minutit.

Lõpuks peatati Volkswagen Rakvere bussijaama juures. Roolist tabati 16aastane noormees, kaasreisijaks oli 19aastane noormees.

“Autojuht seadis eest ärasõitmise ajal ohtu nii enda kui kaasliiklejad. Põgeneja ei peatunud ülekäiguradade ees, sõitis vastassuunas ning kohati ka kõnniteel,” rääkis Loginov. Tema sõnul oli sündmuse toimumise ajal liikvel palju lapsi, inimesed tulid töölt ja liiklustihedus oli väga suur. „Sel kellaajal meeletult kihutada ja sõita vastassuunavööndis, ristmikel teed mitte anda oli väga ohtlik.“

Märkimist väärib tõsiasi, et kõrvalistmel kaasreisijana sõitnud 19aastane Oliver on politseile vana tuttav. Noormees tegi esimest korda politseinikega tegemist juba ajal, kui oli veel alaealine.

Viimane meedias laialdaselt kajastatud sündmus juhtus eelmisel sügisel, kui ta oli kambas kolme alaealise noormehega, kes Jõhvis tanklast kütust varastasid. Üks noormeestest kandis varguse toimepanemise ajal politseivormi.

Loe pikemalt Kuulutajast.