Lisalaen jättis valla jõulukaunistusteta

 (3)
Lisalaen jättis valla jõulukaunistusteta
JõulutuledFoto: Sven Arbet

1,9 miljonit eurot maksma läinud Orissaare gümnaasiumi rekonstrueerimisega seotud täiendava laenu võtmise tõttu peab vald eelarve lõhkimineku vältimiseks püksirihma pingutama. Muu hulgas jätab vald ostmata vallamaja jõulukaunistused.

Seaduse järgi ei tohi omavalitsuste võlakohustus ületada 60% aastaeelarve mahust. Juuni keskel koostatud memo arvutuste põhjal ületas vald lubatud laenumäära 40 831 euroga.

Orissaare vallavanem Vello Runthal on enne aasta lõppu optimistlik ja arvab, et valla eelarvega lõhki ei minda: "Hoiame kulusid kokku ja oleme kõvasti püksirihma pingutanud ning jätnud osa asju tegemata, et mitte laenuga lõhki minna."

Vallavanem jättis raha kokkuhoiu nimel ära nädalase õppereisi Taani, mille omaosalus oleks olnud 500 eurot. “Me ei osta ka vallamajale jõulukaunistusi. Tee äärtest võsa lõikamise lükkasime edasi jaanuari. Iga väike kulutus moodustab kokku suurema summa. Kokkuhoidu annab ka see, et lund ei ole veel maha sadanud,” selgitas Runthal. Lumetõrje peale kulutamata raha suunab vald külateede korrastamisse.

Loe edasi Meie Maast.