Lohusuus põhjustas päästeauto konflikti

 (5)
Tulekahju
PäästeautoFoto: Tanel Meos

Lohusuu päästeauto garaaživahetus on tekitanud paksu pahameelt ja vastastikust süüdistamist, auto seisab aga luku taga ning pole kedagi, kes suudaks ja tahaks kohapeal vabatahtlikku päästetööd teha.

Lohusuu ainus päästeauto kuulub vallale ja sellega toimetas seni mees, kes hiljuti haiguse tõttu suri. Nüüd on päästeauto jäänud juhi ja selge vastutajata.

Lohusuu kunagise volikogu esimehe ja praeguse volikogu liikme Toivo Kivi sõnul on päästeauto senisest asukohast ära viidud ning pandud kümne luku taha, kust seda ükski päästja kätte ei saa.

“Kui varem seisis auto keset asulat garaažis, siis nüüd on ta kes teab kus ja ligi sellele keegi ei pääse,” ütles ta. Kivi rääkis, et alles mõni päev tagasi toimus Lohusuus kulupõleng, mida käis kustutamas viis päästeautot, aga ükski neist ei olnud kohalik. Ainus kohalik auto seisab volikogu aseesimehe Tarmo Tomsoni endisest siloaugust ümber ehitatud garaažis. “Seegi selgus alles pärast pikka jälgede ajamist ja valetamist,” kurtis Kivi.

Kui Kivi kahtlustab, et Tomson soovib autot omastada, siis Tomson näeb asju vastupidi. “Kui me oleksime auto jätnud sinna, kus ta oli, oleks sellega juhtunud sama, mis päästjate kaatriga, mida kasutab ainult Toivo Kivi isiklikult,” ütles Tomson, et auto viidi nüüd Kivile kuuluvast garaažist ära just selleks, et masina kõrvale kantimist takistada.

“Mis huvi või vajadus peaks mul olema päästeautot omada?” ei saa Tomson Kivi süüdistustest aru.

Loe edasi Põhjarannikust.