Kohtumise esimene poolaeg ei kulgenud võõrustajatele soovitud moel, sest hädas oldi peamiselt visketabavusega. Et külalised sopsasid oma visked sisse, siis hoidsid nad ka pidevalt väikest initsiatiivi ja läksid suurele vaheajale puhkama 31:26 eduseisus.

Teine poolaeg kujunes aga esimesest sootuks erinevaks - koduste poolehoidjate innustusel hakkasid Virumaa PK/Väike-Maarja visked lõpuks järjepanu sisse kukkuma, mis muutis konkurentide mängu närvilisemaks ning puistas nende mootorisse liivateri.

Enne otsustavat neljandat veerandaega juhtisid võõrustajad 40:37. Viimase veerandaja lõpuhetkedel kaks väga tähtsat kaugviset tabanud Henri Matikaineni abiga kasvatati eduseisu veel omakorda kolme punkti võrra ning võeti 50:44 võit.
Ander Talu tõi Virumaa PK/Väike-Maarja parimana 16, Kristofer Veismann lisas 11, Henri Matikainen 10 ning Sten Saaremäel 9 punkti ja 10 lauapalli. Kaotajate kasuks viskasid Kaspars Vagancuks 25 ja Niks Rimšans 17 (15 lauapalli) punkti.

Turniiri All Star viisikusse valiti Markus Andreas Auling (Erkmaa KK), Tuomo Antikainen (MuKi), Niks Rimšans (BS Riga), Kristofer Veismann ja Sten Saaremäel (mõlemad Virumaa PK/Väike-Maarja). MVP-ks ehk kõige väärtuslikumaks palluriks tunnistati Kaspars Vagancuks (BS Riga).

Pühapäevast otsustavat mängudepäeva Lurich Cupil alustati 5.-6. koha kohtumisega, kus Salva/Tartu Ülikool saavutas veenva 68:34 (poolaeg 30:17) paremuse Valmiera üle.
Robin Kivi panustas võitjatele 17, Kristjan Kullamäe 15 (9 korvisöötu) ja Ander Peiponen 12 punkti (15 lauapalli).

7.-8. koha mängus olid seejärel vastamisi RSK sPORTKUNDA ja Jelgava. Kundalased jäid avapoolajaks taha 14:31 ja vandusid kokkuvõttes Läti meistrivõistlustel hetkel teisel tabelireal püsivale meeskonnale alla 32:56. Tauri Tomsonilt sPORTKUNDA kasuks seitse, Henri Ojasoolt ja Henry Engelbrechtilt võrdselt kuus punkti.

Erkmaa KK ja soomlaste MuKi pronksikohtuminegi kujunes ühepoolseks ning lõppes põhjanaabrite 62:36 (35:16) ülekaaluga. Seega leppisid mullu finaalis mänginud tartlased tänavu neljanda kohaga. Kõik 40 minutit platsil viibinud Markus Andreas Auling viskas üleplatsimehena lõpuks 19 punkti.

Lurich Cupi kordaminekusse andsid oma panuse Väike-Maarja Vald, Eesti Kultuurkapitali Lääne-Viru ekpertgrupp, OÜ Artiston, Georgi Söögituba, Ilves Transport, Yes Sport, OÜ Balti Betoon, Thorsen Grupp OÜ, Aqva Hotel & Spa, Emekan OÜ, Dageron OÜ, OÜ Puhastusekspert, Agur Trükikoda, Jalajälg AS, Virumaa Pallimängude Kool, Väike-Maarja Rahvaspordiklubi.