Maanteeamet lükkab eluohtliku Riisipere-Nissi tee remonti edasi

 (22)
Maanteeamet lükkab eluohtliku Riisipere-Nissi tee remonti edasi
MaanteeFoto: Sven Arbet

Nissi volikogu ja vallavalitsus taotlevad maanteeametilt Riisipere-Nissi ohtliku tee ümberehitamist ja kiirusepiirangut. Amet vastab aga pöördumistele eitavalt ja kinnitab: remont tehakse koos kergliiklustee rajamisega alles aastal 2018.

Tegemist on Riisipere ja Nissi asumeid ühendava riigimaanteega, kus liigub palju jalakäijaid. Mööda teed saab Riisipere raudteejaama, läheduses on kool ning lasteaed. Rongijaama ja kooli ning tagasi liigutakse enamasti hommikul vara ja õhtul, mil suurel osal aastast on pime. Tee on küll valgustatud, kuid vastutulevate autode tuledes on sõidutee servas liikuvaid jalakäijaid väga raske märgata.

“Teel sõidavad pidevalt suured autod, sh metsaveosõidukid. See on otsetee Via Balticalt Paldiskisse,” ütleb Nissi vallavanem Peedo Kessel Harju Elule. „Lõigul on küll kiirusepiirang 50 km/h, kuid paljud ei pea seda mitte millekski.“

Eluohtlikuks läks olukord poolteist kuud tagasi. 19. oktoobri õhtul pudenes autokoormast maha paberipuu palk. “See läks loperdades üle vastassuuna vööndi ja teepeenra ning jäi maja väravas pidama. Potentsiaalset tappev intsident. Õnneks ei olnud parajasti inimesi ega autosid. Koolini on sealt 350 meetrit,” kirjeldab Peedo Kessel.

Loe edasi Harju Elust.