Maavanem tooks Ida-Virusse kümme riigiga seotud asutust

 (8)
Maavanem tooks Ida-Virusse kümme riigiga seotud asutust
Eesti Energia Kaevanduste peakontor Jõhvis Jaama tänaval on praegu alakasutatud. Maavanem Andres Noormäe arvates sobiks see suurepäraselt kogu Eesti Energia peakontoriks.Foto: Google Street View

Ida-Viru maavanem Andres Noormägi leiab, et pealinnast oleks mõistlik tuua maakonda üle vähemalt kümme riigiga seotud asutust.

Noormäe poolt riigihalduse minister Arto Aasale saadetud nimekirjas on teiste seas nii Eesti Energia peakontor, sisekaitseakadeemia, keeleinspektsioon, integratsiooni ja migratsiooni sihtasutus Meie Inimesed, tehnilise järelevalve amet kui mitmed muud asutused. Muu hulgas soovib ta ka põlevkiviga seotud teadustegevuse koondamist Tallinna tehnikaülikoolist ja Tartu ülikoolist Kohtla-Järvele Virumaa kolledžisse ning kutselise riikliku teatri rajamist Narva.

Noormägi ütles, et tema ettepanekud on vastus minister Arto Aasa poolt maavanematele tehtud üleskutsele mõelda, milliseid avaliku sektori töökohti oleks võimalik pealinnast välja viia. “Arutasime maavalitsuse inimestega, mida oleks võimalik ja mõistlik siia tuua, ning nõnda see nimekiri sündiski,” selgitas ta.

Loe edasi Põhjarannikust.