Meeleheitel peremehed: meeste kevadine jooksuaeg ei kesta tänavu kauem kui kaks nädalat

 (6)
Meeleheitel peremehed: meeste kevadine jooksuaeg ei kesta tänavu kauem kui kaks nädalat
Foto: Ilmar Saabas

Eesti majanduse päästjad Tõnu, Anton ja Paul eestielu.ee huumorirubriigist on sel nädalal lahata võtnud väga mehise teema.

Kui vanasti suur ja soe kevad kätte jõudis, kippusid mehed minema täiesti vabast tahtest õue vaipa kloppima või prügikasti välja viima ja vahel juhtus siis nii, et mõni kadus ootamatult ära veidi pikemaks ajaks.

Elu on edasi läinud ja tänapäeval ei räägi ilmselt ühtegi naist ära, et noh, vaata, kallis, nüüd vaja minna vaipa kloppima. Naine annab kohe tolmuimeja kätte ja ime nii palju kui tahad. Prügikasti väljaviimine pole ka ammu võrdõiguslikus peres meeste töö, hakkajad naised viivad selle välja nagu niuhti.

Kuid tuleb välja, et on elu ise on kätte mänginud veel paremad võimalused kevadel nagu noor vasikas ringi joosta. Sel nädalal algas järjekordne Kevadtorm, mis on teenimatult vähe tunnustust saanud väärt ettevõtmine mitte ainult militaarses võtmes. Sinilillelõhnalistes metsades ja rohelusest tärkavatel aasadel jooksevad kaks nädalat ringi ja mängivad sõda mitu tuhat meest, kes on kodust välja pääsenud suisa paariks nädalaks ilma hädavale ja tülita. Peale selle suurepärase võimaluse  makstakse neile raha kah veel.

Näiteks Tõnu onupoeg, selline noor mehemürakas, ütles, et ostab Kevadtormil metsas ringi redutamisest teenitud raha eest oma naisele peenemat sorti aluspesu. Sellise seksika, nagu tänapäeval kombeks öelda. Alguses mõtles ta osta muruseemne koti, mida naine on soovinud, aga siis mõtles ümber, sest selle peab ise maha külvama. 

Seotud lood:

Noh, kõigepealt tuleb tal see redutamine ära teha, eks siis paista, mis selle raha eest täpsemalt saab.

Tõnu onupoeg kutsus meid ka kaasa, et mis me ikka konutame linnatänavatel, majandust me nagunii päästa ei suuda. Saatsime ta selle jutu peale pikalt ja rahulikult metsa, sest meiesugustel meestel on jooksuaeg lihtsalt möödas.

Pealegi, keegi peab ju sel ajal ka naisi lõbustama ja kõik targad ning tugevad mehed ei saa end korraga metsa lubada. Mingu ja sõdigu rahus, aga tulgu sealt elusalt ja tervelt tagasi. Majanduse päästmine vajab iga mehe panust.

Tõnu, Anton ja Paul
Eesti majanduse päästjad