Mälumänguvõistlus

Oktoobris toimus Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ruumides VIII koolinoorte mälumängumeistrivõistluste eelvoor, millest võtsid osa Harjumaa ja Tallinna koolid. Väga hästi esines Viimsi Kooli gümnaasiumi I võistkond, mille koosseisu kuulusid 11.b klassi õpilased Rauno Laht, Ekke Sakkov, Karl Lennart Meri ja Rene Kuusing. Tihedas konkurentsis saavutati Harjumaa koolide seas II koht, millega ühtlasi tagati pääs finaalvõistlusele, mis toimub aprillikuus Viimsi Koolis.

Põhikoolide arvestuses saavutas III koha 9.a klassi võistkond koosseisus Jarno Nurm, Rauno Leppik ja Andrea Aun. Mälumängu jätkuvat populaarsust näitavad teist aastat toimuvad koolisisesed mälumängumeistrivõistlused, milles osales üle 20 võistkonna 9.–12. klassidest. Õpilaste juhendajateks olid õpetajad Peeter Sipelgas ja Kersti Ojassalu.

Luulevõistlus ja etluskonkurss

Veel leidis oktoobris aset Koerus Aruküla mõisas Kalju Lepiku luulevõistlus, kus võistlejaid oli kokku üle kolmekümne. Viimsi Koolist saavutas põhikooli arvestuses juba teist aastat järjest I koha Liisa Kams (9.a). Seidi Preitof (9.a) sai kaks eripreemiat – ühe andis Järvamaa Mõisakoolide Ühing ning teise Koeru Apteek. Õpilasi juhendajas õpetaja Eva Kalbus.

Novembris peeti Orus maha maakondlik “Koidulauliku” etluskonkurss, kus osales kokku 28 õpilast. Viimsi Kooli esindasid Seidi Preitof (9.a), kes saavutas 7.–9. klasside vanusegrupis III koha, ja Grete Jürgenson (10.a), kes saavutas gümnaasiumi vanusegrupis I koha. Ühtlasi valiti Grete esindama Harjumaa etlejaid vabariiklikul “Koidulauliku” konkursil, kus ta saavutas gümnaasiumiõpilaste hulgas suurepärase III koha. Grete ja Seidi juhendajaks oli õpetaja Eva Kalbus.

Inglise keele ja geograafia olümpiaadid

Novembrikuusse mahtus ka Saku Gümnaasiumis toimunud Harju maakonna 8. klasside inglise keele olümpiaad, mis oli Viimsi Koolile väga edukas. Kiur Olaf Sild (8.c) võitles ülekaalukalt välja I koha õpetaja Monika Turu juhendamisel. Osalejaid oli kokku 47 kahekümne seitsmest Harjumaa koolist.

Detsembris toimus Viimsi Koolis üleriigilise geograafiaolümpiaadi piirkonnavoor. Ekke Sakkov (11.b) tuli gümnaasiumi üldarvestuses I kohale, teda juhendas õpetaja Kersti Ojassalu. Ekke pääses selle tulemusega vabariigi 35 parima geograafi osavõtul toimuvasse lõppvooru, mis toimub 6.–8. maini Haapsalus. 10. klasside arvestuses võitis I koha Kati Koost (10.b) õpetaja Ita Ilvese juhendamisel.