Miks hinnati Saaremaa Sadama väärtus kümme korda alla?

 (10)
Kruiislaev Saga Sapphine Saaremaa sadamas
Kruiislaev Saaremaa sadamasFoto: Irina Mägi

AS-i Tallinna Sadam nõukogu kinnitas läinud nädalal ettevõtte eelmise aasta majandusaruande, milles muu hulgas on Saaremaa Sadama varade väärtus alla hinnatud 6,6 miljonilt 0,65 miljonile eurole.

“Saaremaa Sadama osas on oluliselt vähendatud varasemaid kasvuootusi – enam ei prognoosita kruiisilaevade külastuste arvu mitmekordistumist ega regulaarse liiniliikluse käivitumist lähematel aastatel,” selgitas AS-i Tallinna Sadam juhatuse liige Marko Raid Saarte Häälele.

See ei tähenda tema sõnul siiski, et nende eesmärkide nimel tööd ei tehtaks. “Kuid möödunud aastate reaalne kogemus näitab, et algselt prognoositud ja loodetud kiire laevakülastuste arvu ja sellega kaasneva tulude kasvu saavutamine ei ole õnnestunud ja puuduvad märgid, et seda oleks lähiaastatel reaalne saavutada,” nentis Raid. Ta lisas, et seetõttu ei ole ka Saaremaa Sadama kaide senine kõrge jääkväärtus enam põhjendatud ja seda on ettevõtte bilansis oluliselt vähendatud.

Kruiisiturismi-alase pikaajalise kogemusega ettevõtja Margus Mölder nentis, et käivitamisel loodeti Saaremaa Sadamas jõuda kuni 40 laevakülastuseni aastas. Tegelikult on külastuste arv olnud aga neli korda väiksem.

Loe pikemalt Saarte Häälest.