Millised omavalitsused on Harjumaa turvalisimad?

 (5)
Funwithgun-3
Foto on illustatiivne.Foto: Ilmar Saabas

Justiitsministeeriumi poolt avaldatud möödunud aasta kuritegevuse statistikast selgub, et kõige vähem pandi tuhande elaniku kohta kuritegusid toime Saue linnas ja Kiili vallas, enim aga Paldiskis ja Vasalemma vallas.

Kui kõik kuriteoliigid kokku arvestada, siis pandi mullu Harjumaal toime 3375 kuritegu, mis teeb 22 kuritegu tuhande inimese kohta. Enim toimus vargusi – 1367. Kehalise väärkohtlemise juhtumeid registreeris politsei 561, joobes juhte tabati Harjumaa valdades-linnades 343.

Viimastel aastatel on politsei pööranud rohkem tähelepanu kehalise väärkohtlemise juhtudele, eriti perevägivallale. See kajastub ka viimaste aastate statistikas. Kehalise väärkohtlemise juhtumite kasv ei tähenda seega, et inimesed oleksid vägivaldsemaks muutunud.

Harjumaal registreeriti mullu enim kehalise väärkohtlemise juhtumeid Vasalemma vallas ja Maardu linnas, mõlemas 8,1 juhtumit tuhande elaniku kohta. Kolmas selles mustas edetabelis oli Paldiski linn 7,1 juhtumiga.

Kõige parem on olukord Saue linnas, kus politsei registreeris vaid neli kehalist väärkohtlemist, mis teeb 0,6 juhtumit tuhande elaniku kohta. Sauele järgnesid Saku vald (1,6) ja Kiili vald (1,7).
Üldistades võib öelda, et enim ollakse kehalise väärkohtlemisega kimpus omavalitsustes, mis jäävad Tallinnast kaugemale. Nn kuldse ringi valdades on vaatamata suuremale elanike arvule juhtumeid tuhande inimese kohta vähem. Näiteks Harku vallas oli mullu juhtumite arv tuhande elaniku kohta 1,9, Rae vallas 2,8, Viimsi vallas 3,3.

Loe edasi Harju Elust.