Millist kasu toob Peetri külale aleviks muutumine?

 (18)
Millist kasu toob Peetri külale aleviks muutumine?
Foto: Terje Lepp, Eesti Päevaleht

Siseminister Ken-Marti Vaher allkirjastas 22. detsembril otsuse, millega antakse algava aasta 1. jaanuarist Peetri külale uus asustusüksuse liigi nimi - alevik, kirjutab Harju Elu.

Taotluse Peetri küla muutmiseks alevikuks tegi Rae vallavalitsus ja põhjendused on üpris lihtsad. Vabariigi valitsuse määruse „Asustusüksuse liigi, nime ja lahkmejoonte määramise kord" kohaselt on küla hajaasustusega asula või üldjuhul vähem kui 300 alalise elanikuga tiheasustusega asula. Peetri ei vasta juba ammu kummalegi kriteeriumile. Mitteametlikel andmetel elab asulas umbes 4000 inimest ning hajaasustusega pole seal miskit pistmist juba pikemat aega.

Ka ametlikke andmeid vaadates on näha Peetri küla hämmastavalt kiire kasv. Kui aastal 2004 elas asulas 704 inimest, siis 2011. aasta alguses juba 2840.

Vahest suurim muutus, mida nimevahetus põhjustab, on seniste külateede muutumine tänavateks. Nimelt pole seaduse järgi külas tänavad, vaid teed, alevikus on asi vastupidi. Tänavate olemasolu aga tähendab rohkem raha teehoolduseks riigi poolt.

Loe pikemalt Harju Elust.