Mööblit prügilasse viinud inimesed jäid pika ninaga

 (14)
Tallinna prügila, ladestusala, koldetuhk
PrügilaFoto: Kadri Paas

Sel nädalal Kudjape jäätmejaama vana mööblit tasuta ära anda soovinud Kuressaare linna, Lääne-Saare valla ja Pihtla valla elanikud jäid pika ninaga, sest aasta lõpuni vältama pidanud kampaania lõppes limiidi täitumisel ootamatult kiiresti.

Detsembri keskpaigas avaldas Kuressaare linnavalitsus teate, et Kudjape jäätmejaamas võetakse aasta lõpuni tasuta vastu suurjäätmeid Kuressaare linna, Lääne-Saare valla ja Pihtla valla rahvastikuregistrisse kantud elanikelt. Suurjäätmete all peeti silmas vanamööblit (diivanid, lauad, kapid, riiulid, toolid, voodid, madratsid, kardinapuud, vaibad jms) ja sanitaartehnikat (vannid, kraanikausid, WC-potid, kraanid, segistid jms).

Läinud teisipäeval sõitis linlane Andres autoga, mille taha järelkärule tõstetud vana voodi, kapp, tualettlaud ja muudki kraami, Kudjape jäätmejaama, teades, et saab need tasuta ära anda. Kuna tema ema kavatseb remonti teha, ei saanud juhust kasutamata jätta ning vana kraam tuli eest ära viia.

“Kudjapel öeldi mulle, et enam ei ole võimalik suurjäätmeid tasuta ära anda, sest limiit olevat juba esmaspäeval täis saanud. Üks töömees rääkis, et enne jõule toodi nii palju jäätmeid, et kaalujal ja arvete koostajal polnud isegi mahti WC-sse minna,” kirjeldas Andres olukorda.

Loe edasi Meie Maast.