Mühinal arenev Peetri alevik saab leevendust lasteaia- ja koolikohtade murele

 (13)
Mühinal arenev Peetri alevik saab leevendust lasteaia- ja koolikohtade murele
Fotol (paremalt) Rae vallavanem Mart Võrklaev, Koger Projektijuhtimise AS esindaja Andres Koger ja OÜ KRTL esindaja Toomas Ruus ehituse töövõtulepingu alla kirjutamisel.Foto: Rae Sõnumid

Hiljemalt nädala pärast algavad ehitustööd juurdeehituste rajamiseks, mille tulemusel kasvab lasteaed 240 koha ning põhikooli osa 214 koolikoha võrra. Praegu on Peetri lasteaias 120 ja koolis 432 kohta. Lisaks laiendatakse raamatukogu, et see oleks kasutatav kogu aleviku elanike jaoks ning kooli ehitatakse laste loovuse arendamiseks kaasaegne black-box ruum.

Vallavanema teatel saab kool omale ka eksklusiivse loodusklassi, kus idee järgi saavad  lapsed ise näpu mulda pista.  Koolil on plaanis tuua lapsed taimede kasvatamise juurde ja luuakse sobivad elutingimused ka väikeloomadele.

Peetri Lasteaed-Põhikool alustas õppetegevust 2009. aasta septembrist ja toona oli õpilaste arv 111. Iga aastaga on õpilaste arv koolis kasvanud ning tänavu alustas juba viis esimest klassi.

Valmivad juurdeehitused aitavad leevendada lasteaia ja koolikohtade puudust Peetri alevikus, mis on tingitud viimasel viiel aastal oluliselt kasvanud elanike arvust.

Foto: Rae Sõnumid


Täna allkirjastasid Rae vallavanem Mart Võrklaev, OÜ KRTL esindaja Toomas Ruus ja Koger Projektijuhtimise AS esindaja Andres Koger ehituse töövõtulepingu Peetri Lasteaed-Põhikooli laiendamiseks, mille valmistähtaeg on 2013. aasta septembri algus.

Vallavalitsus sõlmis lepingu hankekonkursil kõige parema pakkumise teinud pakkujaga, kelle ehitustööde teostamine kooli ja lasteaia laienduseks maksab ligi 5,1 miljonit eurot. Ehitustööd rahastatakse täies ulatuses valla eelarvest.