Muhulane süüdistab firmat metsavarguses

 (5)
METS
MetsaraieFoto: Karin Kaljuläte

Muhu Raegma küla Jüri kinnistu omanik Inna Sooäär süüdistab Sikassaare Metsad OÜ-d võimalikus metsavarguses, kuna too võtnud mullu omavoliliselt lubatust rohkem puid maha ja ei ole siiani ära maksnud kogu ettemaksu ega ülejäänud tasumisele kuuluvat summat.

“Ta tegi lepingu järgi 19 hektarit ära, aga salaja veel kuus hektarit lisaks. Hinnanguline prognoositav puidukogus oli 798 tihumeetrit, aga lõpparves on koguseks saadud 916 tihumeetrit. Raha pole ta siiani ära maksnud,” pahandas Sooäär, viidates Sikassaare Metsad OÜ juhatuse liikmele Elvis Kavakule.

“Mul oli raha väga vaja, sest abikaasa suri,” rääkis Sooäär. Kinnistu omaniku sõnul pidanuks Sikassaare Metsad talle 13 063 eurost ettemaksuna tasuma kokku pool ehk 6175 eurot, millest on praeguseks ära makstud 4175 eurot. Üle 8000 euro on siiani Inna Sooääre väitel maksmata.

Dokumentide järgi volitas Inna Sooäär möödunud aasta 10. augustil volikirjaga Elvis Kavakut välja võtma metsateatist Jüri kinnistu 19 hektarile ja sõlmis kasvava metsa raieõiguse võõrandamise lepingu.

“Kuna sellel kinnistul ei ole nii palju raiutavat metsa, siis on raieluba antud 18,8 hektarile metsamaale. Seega sai Sikassaare Metsad OÜ raiuda natuke vähem kui kokku lepitud,” selgitas Elvis Kavak.

Loe edasi Meie Maast.