Muhulane tantsis end Pariisi tragöödia keskel esikohale

 (3)
Muhulane tantsis end Pariisi tragöödia keskel esikohale
VõistlustantsFoto: Eero Vabamägi

Mõni tund enne terrorirünnakuid koos emaga Pariisi kesklinnas pahaaimamatult ringi jalutanud muhulasest noor tantsija Kristel Saarkoppel ei osanud aimatagi, et järgmisel päeval algavad võistlused mööduvad miljonitele üle maailma leinameeleolus.

“Turvameetmed olid peale rünnakuid igal pool väga tugevad. Kaubanduskeskustesse sisenemisel oli kontroll, kus vaadati kõik kotid läbi. Käärid ja muud teravad asjad korjati inimestelt ära,” kirjeldas pingelist olukorda Kristeli ema Kati Kadakas Meie Maale.

Reede hommikul Pariisi äärelinna jõudnuna suunduti metrooga koheselt kesklinna ning nauditi ka nüüdseks suletud Eiffeli torni vaadet.
“Enne ei saanudki me midagi aru, et linnas valesti oleks, kui alles õhtul hotelli jõudes fuajee suurtelt ekraanidelt terrorirünnakutes juhtunut näidati,” rääkis naine.

Kui võistlustantsu maailmakarikaetapi Saphir Cup 2015 korraldajad olid oma kodulehel kinnitanud, et kõigest hoolimata võistlus siiski toimub, sukeldusid peale reedeõhtust emotsionaalset raputust Kristel Saarkoppel koos tantsupartneri Ville Viltokiga siiski julgelt võistlustulle.

Loe pikemalt Meie Maast.