Muinsuskaitsenädal toob Viimsisse hulga praktilisi töötubasid ja põnevaid loenguid


Muinsuskaitsenädal toob Viimsisse hulga praktilisi töötubasid ja põnevaid loenguid
Foto: Aime Estna

6.-10. mail toimub Rannarahva Muuseumis ja Viimsi Vabaõhumuuseumis muinsuskaitsenädal, kus tuleb juttu põnevatel teemadel ja antakse häid praktilisi nõuandeid. Teemade ring on lai - puitmajade kahjuritest reheahjude kütmise ja parkide rajamiseni.

Muinsuskaitsekuu raames toimuvat muinsuskaitsenädalat korraldab Rannarahva Muuseum koostöös Muinsuskaitseameti ja Eesti Vabaõhumuuseumiga esmakordselt. Muinsuskaitsealuses Viimsi Vabaõhumuuseumis on huvilistel võimalik kuulata loenguid ja osaleda praktilistes õpitubades, kus räägitakse puitmajade kahjuritest ning reheahjude hoolduse ja kütmise põhimõtetest. Nädala avab 6.mail Rannarahva Muuseumis toimuv suur parkide päev, kus Muinsuskaitseamet koos heade koostööpartneritega tutvustab parkide rajamisega seonduvat nii haljastuses, kui ka rahastusvõimaluste valguses. Uuemaid arheoloogilisi uurimusi tutvustav arheoloogiaõhtupoolik on eelkõige suunatud ajalooõpetajatele, et põnevad avastused ikka ka koolinoorteni jõuaks.

Suurepärane võimalus uuemate uuringutega tutvuda on ka muuseumi hiljuti avatud näitus „Hõbevalgeim.Rävala hiilgeaeg" . Viimsi Vabaõhumuuseumi ja Rannarahva Muuseumi tutvustavale giidide ja reisisaatjate infopäevale enam küll registreeruda ei saa, kuid soovijatel palutakse kindlasti muuseumiga ühendust võtta, sest suur nõudlus on tinginud uue infopäeva vajaduse. 

Muinsuskaitsenädala kuraatori, Rannarahva Muuseumi ekspositsiooniosakonna juhataja Kadi Karise sõnul on töötubade suurim väärtus just selles, et antakse edasi väga praktilisi oskusi. „Pole just liga tihti võimalik reheahju kütmispõhimõtteid tundma õppida ahju seestpoolt vaadates ja sinna ka ise tuld teha. Viimsi Vabaõhumuuseum on selles mõttes suurepärane praktikabaas, et meil leidub kõike, nii veidi korrast ära reheahi, kui ka puidukahjureid, mida saame kohapeal koos juhendajatega tõrjuma asuda", nendib Kadi Karine.

  • Teisipäev, 6. mai

Parkide päev

  • Kolmapäev, 7. mai

Infopäev giididele ja reisikorraldajatele.

  • Neljapäev, 8. mai

Mis maa all põnevat? Arheoloogiaalane õhtupoolik.

  • Reede, 9. mai

Seened ja satikad puitmajade kallal

  • Reede, 9. mai

Muinsuskaitse aastaraamatu 2013 esitlus

  • Laupäev, 10. mai

Reheahi - kasutu ja kummaline või geniaalne?

Lähemalt muinsuskaitsenädala sündmuste ja osalemise kohta saab lugeda muuseumi veebilehelt:

http://www.rannarahvamuuseum.ee/muinsuskaitsenadal-2014/#more-5319