Narva eesti maja on koguduse pankroti tõttu ohus

 (9)
Narva eesti maja on koguduse pankroti tõttu ohus
Narva eesti majaFoto: Google Street View

Narva eakate liit pöördus abipalvega kaheksa institutsiooni poole − riigikogu ja presidendini välja − kirjaga, kus palutakse abi Narva eesti maja säästmiseks, kuna seda ähvardab müüki minek, sest hoone kuulus pankrotistunud EELK Narva kogudusele.

“Kuna meid ähvardab pankroti tõttu tänavale jäämine, siis pöördume teie poole suure palvega aidata soetada see hoone (aadressil Vabaduse 20 − toim.) Narva eesti majale kui meie katusorganisatsioonile, et me ei oleks viimased eestlased Narva linnas ning siin säiliks eesti keel ja eesti meel,” lõpeb Narva eakate liidu esimehe Tatjana Butakova pöördumine, mille ta suunas kohaliku volikogu, linnavalitsuse, vabariigi valitsuse, riigikogu, vabariigi presidendi ning sotsiaal-, kultuuri- ja siseministeeriumi aadressil.

“Narva eakate liidu suhtluskeel on eesti keel, tänu millele on meiega liitunud ka paljud teiste rahvuste eestimeelsed esindajad, et suhelda eesti keeles,” öeldakse kirjas.

Pöördumises meenutatakse hoone ajalugu. Juba enne sõda kuulus see luteri kogudusele. Pärast sõda, alates 1945. aastast, asus hoones ainuke eesti õppekeelega keskkool, hiljem laste muusikakool.

Pikemalt loe Põhjarannikust.