Narva kodutute öömajas käivad abi küsimas ka välismaalased

 (10)
KODUTUD
Kodutute öömajaFoto: Sven Arbet

Suuremate linnade öömajad pakuvad kodututele inimestele varjupaika, annavad neile puhtad riided selga ning söödavad neil ka kõhud täis. Ajal, mil õues paugub käre pakane, on säärane sotsiaalteenus eluliselt vajalik.

Narva sotsiaaltöökeskuse juhataja Tatjana Stolfat rääkis, et Narvas Karja tn 6a asuv kodutute öömaja töötab juba sügiskülmade saabumisest peale ööpäev läbi. “Meie inimesi külma ei jäta,” kinnitas ta.

Narva kodutute öömaja sotsiaaltöötaja Vadim Zagorodnjuk rääkis, et käreda pakase saabudes on nende juures hakanud käima varasemast rohkem kodutuid − ööpäevas kuni 30 inimest ja vahel rohkemgi. Nad paluvad abi, kuid ära ei ole neist õnneks keegi külmunud. “Peseme nad puhtaks, vahetame neil riided ja söödame kõhu täis,” sõnas ta.

“Vahetult enne uue aasta saabumist said paljud narvalased ühiselamutes toad,” selgitas Zagorodnjuk, miks öömajas kliente varasemaga võrreldes eriti palju ei ole. Üldse on Narva vana öömaja mõeldud 70 inimesele.

“Just eile [teisipäevaltoim.] tuli öömajja metsast naasnud meesterahvas. Meie töötajad pesid teda ja nutsid…” rääkis Tatjana Stolfat.

Vadim Zagorodnjuk ütles, et kodutute öömajas käiv kontingent praegu üha nooreneb. Samuti käivad seal vahel peavarju otsimas ja mitmesuguste probleemide lahendamisel abi küsimas välismaalased − näiteks kui nad on piirilinnas raha ja dokumendid ära kaotanud.

Loe edasi Põhjarannikust.